banner614

“TEDBİR TEDBİR DİYORSUNUZ, BU NEREYE KADAR?”

banner619

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Bu olay bitmiş değil. Hepimiz bunun bilincindeyiz ve farkındayız. Bu bilinci daha da hep beraber geliştirmek suretiyle inşallah başarılı olacağız. Tedbir tedbir diyorsunuz, bu nereye kadar? diye düşünen vatandaşlarımız olabilir. Yani problem olduğu sürece tedbir devam edecektir. Bu tedbirlere uymak da hepimizin görevi olacaktır " dedi.

Gündem 25.11.2020, 15:15 25.11.2020, 15:33
6217
“TEDBİR TEDBİR DİYORSUNUZ, BU NEREYE KADAR?”
banner785

Vali Ümit, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ülke genelinde pandemiyle mücadele sürecinin devam ettiğini, Cumhurbaşkanlığı kabinesinin almış olduğu kararlar doğrultusunda valilik olarak Bolu’da gerekli düzenlemeleri yaptıklarını belirtti.

“Koronavirüs çok ciddi bir sağlık tehdidi"

"Hepimiz görüyoruz ve biliyoruz ki, koronavirüs çok ciddi bir sağlık tehdidi" diyen Vali Ümit, "Bu tehdit halen devam ediyor. Bu tehdide karşı başarılı olabilmemiz için bireysel çalışmaların yetmesi mümkün değil. Bütün toplum olarak her birimiz bireysel sorumluluğumuzu alıp, toplumsal sorumluluğumuzu da göz önünde bulundurarak hem kendimizi hem de karşımızdaki bütün arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi, dostlarımızı, vatandaşlarımızı düşünerek gerekli tedbirlere tam olarak uymamız gerekiyor." diye konuştu.

“Hiçbir tedbir, hiçbir hastalıktan daha kötü değildir”

Pandemi nedeniyle bir arada olunmadığını anlatan Vali Ümit, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar diğer bütün programlarımızda olduğu gibi resmi bayramlarımızda, dini bayramlarımızda, aile törenlerimizde nerede hangi programımız akla gelirse gelsin hepsi kısıtlı şekilde ve sayılı bir şekilde uygulandı ve uygulanmaya devam ediyor. Bunu bu şekilde değerlendirmek, buna bu şekilde uymakla mükellefiz şu aşamada. Çünkü her şeyden önce sağlık geliyor. Hiçbir tedbir, hiçbir hastalıktan daha kötü değildir. Hiçbir tedbir hiçbir şekilde ölümden daha kötü değildir. Herkese sağlık, afiyet, huzur ve saadet diliyoruz.”

“Bu olay bitmiş değil”

Vali Ümit, Kovid-19 nedeniyle birçok kişinin hayatını kaybettiğini anlatarak, "Bolu'nun durumu da tabii ki sonuçta çok önemli. Bizde de koronavirüs tedbirleri devam ettiği gibi koronavirüsün salgını da devam ediyor. Yani kısacası bu olay bitmiş değil. Hepimiz bunun bilincindeyiz ve farkındayız. Bu bilinci daha da hep beraber geliştirmek suretiyle inşallah başarılı olacağız. Tedbir tedbir diyorsunuz, bu nereye kadar? diye düşünen vatandaşlarımız olabilir. Yani problem olduğu sürece tedbir devam edecektir. Bu tedbirlere uymak da hepimizin görevi olacaktır." dedi.

(AA)

Yorumlar (4)
Ufuk 2 ay önce
Ben hala şeyi anlamadım bu virüs çin in wuhan şehrinde yarasa dan çıkmamış mıydı yani hayvandan özellikle yarasadan bulasmamis miyd hangi ara insandan insana bulaşır oldu sayın valim
Bünyamin 2 ay önce
Selam, hakikaten Düzce yaşayan insanlar inanılmaz derecede, vurdum duymaz, hiç oralı değiller, size kısa gerçek konu anlatayım, aracım la market önünde durdum, bilindigi marketler yanyana, ben araçta kaldım eşim ve çocuklarım alışverişe gitti, aracın önüne bisikletle 60 70 yaş gibi bir amca geldi bisikletten inip,
( burnunu ) yere doğru fiskirtti, ve üzerine sildi, sonrada markete girdi, arkasından eşim ve cucuklarda girdi, ailem marketten çıkınca, araçta dezenfekte vardı, hemen orada dışarıda temizledik . ve Niğde bulandırıcı, şimdi size soru yurum, devlet erkanı ne yapsın, biz insanlar yapı yoruz kusura kimse bakmasın, maskeleri takın mesafeyi koruyun, temizliğe önem verin, Rabbim biran önce üzerimizden bu virüsü kaldırsın inşaAllah.
Duzceli 2 ay önce
Kimse tedbire yasağa uymuyo kadınlar gün yapma derdinde evde sikiliyolarmis Allah hepsini ıslah etsin..
Vatandaş 2 ay önce
Kontrollü sosyal diyerek vatandaşı ölüme terk ediyorsunuz hiç bir tedbir alınmıyor virüs saat 20 ye kadar bulaşıcı değil 20 den sonrami bulaşıyor
kapalı