banner851

banner614

TEK MERKEZDEN KURTARILMALI

D-100 karayolunun Düzce bölümünde kavşaklardaki düzenlemeler tamamlanıyor. Yeni Hal, Öztürkler, Çoban ve Kervan kavşaklarında düzenlemeler yapılırken, yazılı bir basın açıklaması yapan Belediye Başkanı İsmail Bayram, hayal bile edilmeyen noktaya gelindiğini söyleyerek, çevre yolları ve kavşaklar dışında, bağlantı yollarının sağlanması için yeni yollar açıldığını da belirtti ve ‘ Bu Düzce’de ilk kez oluyor.” Dedi.

banner619
Gündem 05.12.2012, 11:39
129
TEK MERKEZDEN KURTARILMALI

Dört bir taraf çevre yolları ağı ile kuşatılacak

Belediye Başkanı İsmail Bayram yaptığı yazılı açıklama ile, şehirler arası ve şehir içi trafiğinin birlikte entegre edildiği D-100 karayolu ve kavşakların araç ve yaya ulaşımı açısından güvenli hale getirildiğini söyledi. Bayram kavşak düzenlemeleriyle Düzce’nin kuzey-güney bağlantısının sağlandığını belirterek ‘ Bu kavşaklar sayesinde D-100 karayolunun ikiye böldüğü Düzce’de şehrin merkezlerine ulaşım kolaylaşmaktadır. Eskiden bir tek Çoban kavşağı ile ulaşım sağlanırken bugün birçok noktada geçişler yapılmaktadır’ dedi.

Düzce’de karayolları tarafından yürütülen çevre yolları ağı projelerine belediye olarak şehir içi bağlantılarının yapıldığını ifade eden Bayram ‘ Düzce’nin dört bir tarafı çevre yolları ağı ile kuşatılmaktadır. Projenin bir yanında özellikle İstanbul- Ankara ulaşımının trafik akışında rahatlık ve güvenliğin sağlanması bulunuyor, diğer yanında ise bu çevre yollarının Düzce şehir merkezi ile bağlantıları yer alıyor. Belediye olarak yan yollar, bağlantı yolları ile bu çevre yollarına entegre yapıyoruz. Ayrıca D-100 üzerinde de şehrin kuzey ve güney bölümlerini birleştiriyoruz. Eskiden Çoban mevkii ve kavşağı araç ve can güvenliği açısından büyük bir tehlike iken bugün o dönemlerde hayal bile edilemeyen noktaya gelindi. Yeni hal, Öztürkler, Kervan kavşaklarında da bu güvenliği sağladık. D-100 üzerinde bir tek Olimpiyat kavşağı kaldı. O bölümde de bu düzenlemeleri yapacağız’ dedi. 

Yorumlar (0)