banner851

banner955

Teknoparkla ilgili somut adımlar atılıyor

Düzce Üniversitesi'nde Teknopark kurum çalışmaları ile ilgili olarak konferans verildi. Konferansta katılımcılara Teknopark ile ilgili bilgiler de verildi.

Gündem 03.04.2009, 17:32
234
Teknoparkla ilgili somut adımlar atılıyor

Düzce Üniversitesi'nde Teknopark ile ilgili bugün konferans düzenlendi. Konferansta sunum yapacak olan, Erciyes Teknopark Genel Müdürü Ahmet Başalp, kendi aracı ile Düzce'ye gelişi sırasında trafik kazası geçirdi. Kazayı yara almadan atlatan Başalp, başka bir araçla Düzce Üniversitesine gelerek Konferansı verdi. Düzce Sanayicileri ve üniversite mensuplarının katıldığı konferansta, yeni hazırlanmakta olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu hazırlık komisyon başkanlığı ve bu konuda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na Danışmanlık yapan Başalp, teknoparkların sağladığı avantajlar ve yeni Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun sağlayacağı olanakları anlattı. Toplantı da, teknoparklar la ilgili soru ve öneriler paylaşıldı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu tarafından ilk kez 2007 yılında dile getirilen Teknopark kurma projesi ile ilgili somut adımlar atılmaya başlandı. Teknoparklar hakkında üniversite de düzenlenen seminer ve bilgilendirme toplantıları yapılarak, Teknoparkların sağlayacağı olanak ve avantajlar anlatıldı. Seminerlere katılan uzmanlar, üniversite- sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinin görüldüğü teknoparklar ve işleyişleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerini aktardı.

banner844
Yorumlar (0)
15
açık