banner851

banner614

TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

banner619

Dağlıca’da şehit düşen Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı’nın babası Cemal Aksarı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla bir telefon görüşmesi yaptı. Acılı şehit babası, “hükümet yaptı” şeklindeki ifadeleri hakkında Başbakan Davutoğlu’na ‘Kaale almayın ne olursunuz. Ben inan ki hiçbir şey hatırlamıyorum. En azından bir 6 ay orada onun kaldığı yerden devam etmek istiyorum.’ Dedi.

banner846
Gündem 10.09.2015, 09:47
18192
TELEFONLA GÖRÜŞTÜ
banner844
Hakkari Dağlıca'da hain pusuda şehit düşen Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı'nın ailesini telefonla arayan Başbakan Ahmet Davutoğlu aileye başsağlığı diledi.

BİR TEK ANADOLU AJANSI ÇAĞRILDI

Şehit babasının telefon görüşmesine basın olarak bir tek anadolu ajansı çağrıldı. kamera kayıtları görüntüleri ise Ak Parti İl başkanlığının sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı. 

Davutoğlu ile yaklaşık 5 dakika süren bir telefon görüşmesinde acılı baba şehit haberinin alındığı akşam yaptığı açıklamaları hatırlamadığını belirterek, Davutoğlu'ndan bir başbakan olarak değil bir baba olarak haberlerin kaale alınmamasını istedi.

KAALE ALMAYIN NE OLURSUNUZ

Şehit babası Aksarı, “Şehidimle şanımla gurur duyuyorum. Allah sizden razı olsun. Ben sizinle gurur duyuyorum. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Sayın Başbakanım bende sizle o konu hakkında konuşacaktım. Dün bana 4 tane sakinleştirici iğne vurdular. Ben inan ki hiçbir şey hatırlamıyorum. Burada muhtarımda şahit. Burada belki vekillerimde görmüşlerdir, duymuşlardır. Ben bir şey hatırlamıyorum. Ben şuna üzülüyorum. Ben Cihan gibi bir evladımı vermemin mutluluğunu yaşarken bana bunu zehir etmelerine hakları yoktu. Ben sizden bir büyüğüm olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmanızı istiyorum. Kaale almayın ne olursunuz. Biz sizin 12-13 yıllık döneminizde biz Ak Parti’ye ihanet şeklinde hiç bizim köyde hiçbir şekilde bir tane dahi oy çıkmazdı. Benim kendi ailem 22-23 kişi olmak şartıyla komple oy çıkardı. Ben ihaneti yapamam, yaptıramam. Allah devletime milletime ve sizlere zeval vermesin.”dedi.

OĞLUMUN YERİNE DEVAM ETMEK İSTİYORUM

Şehidin annesi ve babaannesi de Başbakan’la kısa bir görüşme yaparak Davutoğlu’na dua ettiler.
Baba Aksarı, “Benim devletime ve milletime ihanet edebilmem için ilk önce onların hakkında konuşmam lazım. Eğer ben şehidime aileme ihanet edersem bilin ki devletime de ihanet ederim. Biz elimizden geldiği kadar vatanımıza milletimize yine evlatlarımı torunlarım var onları vermeye hazırım. Sizden bir şey daha istiyorum. Eğer müsaade ederseniz. Doğuya gidip oğlumun kaldığı yerden ben devam etmek istiyorum. Ben bir şey  istiyorum. En azından bir 6 ay orada onun kaldığı yerden devam etmek istiyorum. Sizler için inşallah en hayırlısı olur, düşmanlarınızı çatlatır, dostlarınızı sevindirirsiniz. Allah her şeyin en hayırlısını sizlere nasip etsin.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Telefonla görüşen Şehit ailesinin yanında İstanbul AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (70)
Duzceli 6 yıl önce
Şehidimizin babası Başbakanlada görüşür cumhurbaşkanı ilede görüşür bu kimseyi ilgilendirmez bakiyorumda sayfayı solcular basmış yazıklar olsun size bu konuşmayı fırsat bulmaya çalışmayın adam olsaydılarda diger partinin başkanları Başbakan olurlard
Ayşe keşir 6 yıl önce
Bir Düzceli olarak sizi sevemedim şuan çok itici geliyorsunuz bu son hareketinizle çok yapmacık hiç inandırıcı değil
nerdeydiniz 6 yıl önce
BUNU HABER YAPMANIN BENCE BİR ANLAMI YOK İNSANLARIN ACISINI TAZELEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEGİL.
kalıcı 6 yıl önce
Sn. Keşir konuşmaların siyasi malzeme yapılması için basının bunu çekmesi için ne kadar yoruldunuz be .. Ama basın bunu da çekti .. Şehit ailelerini lütfen siyasi malzeme yapmayalım... 10 binler meydana vatan için meydana toplandı beyler ...
düzce 6 yıl önce
bu hareketleri bu insanlar yemez fazla laf lakırdı etme bizi acımızla bırak siz uzak durun yeter
düzce 6 yıl önce
propaganda peşindeydi caminin üstüne çıkıp bayrak açmaya kalkan onlardı ayrıca caminin şerefesine çıkıp insanları tahrik edercesine harekler yapıp birde bulunduğu mekanın neresi olduğundan haberdar olmayıp bide sigara ağzında tahrik edici hareketler
düzce 6 yıl önce
mamure köyüne cevap yazan dingil hem düzceli değilim diyorsun hemde herseye salça oluyorsun tamam şehit hepimizin şehidi acılı baba da bundan sonra babamdır. benide evlat olarak kabul etsin ama sen ne dediğini bilmeyen aciz bir insansın mhp yine
Düzceli devam... 6 yıl önce
2- Birlikte tepki vererek bu sorunu çözebiliriz...Bu ayrımcılık, kavga ortamı hem ocakları yangın yerine sokuyor hem de ülkeyi bölmek isteyenlere güç veriyor...Vatan sevgisi lafla değil, Kurtuluş Savaşı''ndaki gibi tek yürek olmakla gösterilir!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık