banner851

banner614

TEMMUZ'A KADAR OHAL

banner619

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, OHAL'in 19 Temmuz'a kadar 3 ay süreyle uzatılması kararının alındığını açıkladı.

banner846
Gündem 18.04.2017, 08:40 19.04.2017, 09:59
2080
banner844

Bakanlar Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantı sonrası devam eden Olağanüstü Hal’in (OHAL) devam edip etmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Ohal 3 Ay Daha Uzatıldı
Kurtulmuş konuyla ilgili şunları söyledi:

"MGK (Milli Güvenlik Kurulu) kendi uhtesinde olan OHAL'in uzatılmasıyla ilgili konuda Bakanlar Kurulu'na tavsiye kararında bulundu. Bu karar ele alınarak Çarşamba saat 01.00'den itibaren OHAL'in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı ve Bakanlar Kurulu kararı imzalandı. Konu TBMM'ye gelecektir ve onayıyla 3 ay daha uzatılacaktır"

Yorumlar (7)
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Neden uzatacaklar atı aldılar üsküdarı geçtiler simdi butun türkiyede at oynatacaklar.anladınizmı evetçiler
profesör 4 yıl önce
Ohal aslında borçlu ve icralık olanlara da yaradı...OHAL de avukat icraya gelemez...
vatandaş 4 yıl önce
asıl ohal şimdi lazım... neden uzatıldı diye sormanın bir mantığı yok. istediği kanunu çıkaracak işte, başka ne açıklaması olabilir ki?
Ndm 4 yıl önce
Ohal de çıkarılan hiç bir yasaya itiraz hakkınız yok. Neden uzatıldığını niye soruyorsunuz? 'Okullar olmasa Milli eğitimi ne güzel yönetirdim' mi demişti? birisi..
Nooldu 4 yıl önce
Hani baskanlik gelince sikiyonetimler olmayacakti?
vatandaş 4 yıl önce
neden ohali uzatıyorlar...
sebebi 4 yıl önce
tam olarak nedir?