banner851

banner614

TEPKİLER ÜZERİNE ZORUNLU AÇIKLAMA

Son aylarda özellikle ayçiçek yağına art arda gelen zamlar vatandaşın büyük tepkisine neden olurken, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT)’ndan yüzde 60’ın üzerindeki artışlara karşı hamle geldi. PTT kooperatiflerle satış ortaklığına giderek internetten indirimli satış yapacağını duyurdu. Ancak sitedeki 5 litre yağ fiyatının piyasadaki gibi olmasına gelen eleştirilerin ardından PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten "Her zaman olduğu gibi indirimli fiyatlarla halkımızla buluşturmaktayız." ifadesini kullandı.

banner619
Gündem 31.01.2021, 17:30 05.02.2021, 12:18
3683
TEPKİLER ÜZERİNE ZORUNLU AÇIKLAMA

Düzceliler yüzünü online gıdaya çevirdi

Düzce’de gıda fiyatlarında son dönemde yaşanan fahiş artışlar tepkilerin odağına yerleşti. Haber ekibimizin uzattığı mikrofon aracılığıyla hükümete seslenen ve gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen Düzceliler, yüzünü indirimli online gıda satışı yapan sitelere çevirmeye başladı. Bu süreçte Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) da PttAVM.com üzerinden uygun fiyata gıda ürünleri satacağını açıkladı.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, yazılı açıklamasında, gıda fiyatlarında yaşanan artışı durdurmak amacıyla PttAVM tarafından uygun fiyata gıda ürünleri satışının duyurulmasıyla yaşanan tartışmaları değerlendirdi.

PttAVM'nin sadece bugün değil, kurulduğundan bu yana vatandaşlara ürün seçeneklerini uygun fiyat politikasıyla sunduğunu vurgulayan Gülten, yaklaşık iki yıldır gıda dahil birçok temel ihtiyaç maddesinin "pttavm.com" üzerinden vatandaşlara uygun fiyata sağlandığını bildirdi.

Gülten, aşırı fiyat artışlarından vatandaşları korumak amacıyla PttAVM'den sunulan ürünlerin çeşitliliğinin artırıldığına dikkati çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın desteğiyle ülkemiz için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

PttAVM'nin, Türkiye'nin yerli ve milli e-ticaret platformu olduğunu vurgulayan Gülten, şöyle devam etti: "Bu durumu ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya yönelik görev ve sorumluluk olarak kabul etmekteyiz. Özellikle temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Tarım Kredi Kooperatifleri, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ve Atatürk Orman Çiftliği ürünlerini her zaman olduğu gibi indirimli fiyatlarla halkımızla buluşturmaktayız. Halkımızın artan gıda fiyatlarına karşı korunması amacıyla dün olduğu gibi bugün de üzerimize düşen görevimizi yaptığımızı ve bizlere verilecek sorumluluklarda da tüm gayretimizle çalışacağımızı belirtmek isteriz."

PttAVM nasıl çalışıyor?

PttAVM, gıda dahil birçok temel ihtiyaç maddesini "pttavm.com" üzerinden vatandaşlara uygun fiyat politikasıyla ürün alma imkanı sağlayan bir platform olarak görev yapıyor.

Ayrıca PTT, salgının ilk günlerinde maskenin ücretsiz dağıtımında da görev alırken, tanzim satış organizasyonunda da taze sebze, meyve gibi gıda ürünleri PttAVM üzerinden vatandaşlara sundu. PttAVM web sitesinde PTT'nin üretip sattığı bir ürün bulunmuyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Atatürk Orman Çiftliği ürünleri aracısız, yani doğrudan satılıyor. Diğer ürünlerin ise firmaların kendi oluşturduğu sanal mağaza üzerinden tüketiciye uygun fiyatla sunulması şartıyla satışı yapılıyor.

PttAVM, bu fiyatları denetliyor ve ürün fiyatı piyasa fiyatından fazlaysa uyarıda bulunuyor, bunların satışına onay verilmiyor.

banner844
Yorumlar (12)
Serhat 8 ay önce
Dış güçlerin oyunu olabilir
vatansever 8 ay önce
sonuç laf salatası, yine pahalı yine pahalı
halk 8 ay önce
Hangi devlet ucuz stacakdı.Bulgaristranmıydı Yunanistanmıydı..Unutmuşum...
ed 8 ay önce
dünya üzerinde vatandaşınıTİ'ye alan başka bi ülke yoktur
sts 8 ay önce
büyük marketlerde 5 lt yağa 59.50 tl
adamın teki 8 ay önce
Dalga mı geçiyorsunuz milletle çaykur tiryaki çay bir satıcı 40, bir satıcıda üç harfli marketle fiyatı aynı, ben niye senden alayım ucuzcu marketle aynı fiyatsa?
Duzceli 8 ay önce
Bende baktim fiyatlar zincir marketlerden dahi pahali nasil ucuzsa milletle dalga geciyorlar
jaccki 8 ay önce
Ne gunlere kaldik be 20 sene once kuyruk vardi simdi o bile yok kuyruga girip alicak para yok millette birde utanmadan 20 sene once kuyruk vardi derler hadi ordan bir siz vatan seversiniz zaten memlekette
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın