banner851

banner614

TEPKİNİN ÖZETİ: REZİLLİK ÇEKİYORUZ

Yine kanalizasyon sorunu yine isyan! Düzce’de altyapı eksiklikleri vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Konuralp Mahallesi’nde bulunan Tabakhane Sokak’ta yaşayan vatandaşlar yıllardır kavuşamadıkları kanalizasyon yüzünden evlerini basan lağım suları ile baş etmek zorunda kalıyor. “Rezillik çekiyoruz” diyerek duruma tepki gösteren vatandaşlar, bölgenin sit alanı olması nedeniyle yarım bırakılan kanalizasyon çalışmalarının tamamlanması için yetkililere seslendi.

banner619
Gündem 04.12.2016, 11:53 05.12.2016, 17:15
2018
TEPKİNİN ÖZETİ: REZİLLİK ÇEKİYORUZ

Düzce’de altyapı sıkıntıları nedeniyle yaşanan sorunlar bitmiyor. Bu kez tepki sesleri, Konuralp’te bulunan Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi Tabakhane Sokak’tan yükseldi. Sokakta kanalizasyon olmaması nedeniyle senelerdir sıkıntı çektiklerini dile getiren vatandaşlar, başlayan çalışmaların ise bölgenin sit alanı olması gerekçe gösterilerek yarım bırakıldığını öne sürdü. Evlerden akan pis suların bir fındıklıkta bulunan foseptik kuyusunda biriktiğini anlayan sokak sakinleri, ancak özellikle kış mevsiminde bu kuyunun tıkanması sonucu evlerini lağım bastığı iddiasında bulundu.

Fındıklıkta kuyu açtılar”

Foseptik kuyusunun yakınındaki evde ikamet eden Ferahmuz Gür, sorunu şu sözlerle dile getirdi: “Burası Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi, Tabakhane Sokak. Bundan evvelki belediyenin yaptığı bir kanalizasyon vardı yarım bırakılmış. Yarım bırakılan yerin ilerisindeki fındıklıkta bir kuyu açtılar. Bu sokaktaki 8-10 evin foseptiği o kuyuya gidiyor. Burası da doluyor zamanla arada da gelip çekiyorlar. Özellikle kış sezonunu geldiğinde bu sıkıntıyı çekiyoruz. Konuralp’in sit alanı olmasından ötürü çalışmalar durduğu için burası yapılamadan kaldı. Ancak kanalizasyon olmaması buradaki evleri etkiliyor. Bize “Siz halledin” diyorlar da bizim halledebileceğimiz bir şey değil belediye hallediyor bu sorunları. “Elimizdeki plana göre aşağı gitmesi gereken planı yukarıya çevireceksiniz” dediler. Bu mümkün görünmüyor. Kendi planlarını kendileri de bilmiyor. Bilmedikleri şey üzerine de bize ahkam kesiyorlar.”

Ne zaman yapacaklar?”

Raziye Şimşek ise belediyeye seslenerek; “Belediyeye ve gerekli yerlere de başvuruları yaptık. “Yapacağız” diyorlar ama zaman vermiyorlar. Ne zaman yapacaklar?”

Evim birinci kat olduğu için benim evime taşıyor”

Taşan lağımın evine kadar geldiği Neziha Şimşek sokakta yaşayan bir vatandaş olarak çektikleri sıkıntıları anlattı. Şimşek; “Biz bu mahallenin sorununu biliyoruz. Tıkandığı zaman geriye taşıyor. Benim evim birinci kat olduğu için benim evime taşıyor. Altyapı çalışmalarımız da bitmedi zaten 2 sene oldu çalışmalar duralı mahkemede şu an. Geçen sene ramazan ayında tıkanmıştı açtık. Mahallenin içi lağım oldu. Rezillik çekiyoruz, kanalizasyon olmayınca çok zor oluyor. O lağım taştığında sadece geçici çözüm olarak belediye gelip çekiyor olan bu!" diye konuştu.

banner844
Yorumlar (13)
Can . D 5 yıl önce
BASKAN VALI CÖZÜN SU SORUNU YAHU REVAMI BU HALKIMIZA HE DÜZCEMIZE YAKISMIYO BÖYLE ILLAKI HALKIMIZ ISYAN EDECEK ÖYLEMI YAPILACAK BIRKEREDE ISYAN EDMEDEN GELIN YAPIN HEP SORUN SORUN DÜZCEMIZDE ALT YAPI SIFIR ELETIRIK KABLOLARI YERIN ALTINA ALINSIN ALINSINDA BASKANIN UMRUNDA DEYIL HIZMET YOLLAR YENI KALITELI ASVALT OLSUN BUNE REZILLIK DELIK DESIK NE CIZGILERI VAR NEDE DOGRU DÜRÜST SU KANALI
Konuralpli 5 yıl önce
Biz daha o encümeni göremedik yani bize bir hayrı yok
....... 5 yıl önce
sokağın adına uygun bir durum var
Encümeninize sorun 5 yıl önce
Eyyyy konuralpliler encümeniniz Selahattin sert şimdi yeypaş MÜDÜRÜ 11 milyar maaş makam aracı ve şöför yani encümeniniz koca yeypaş Müdürü yarın halleder herşeyi siz rahat olun
Adanalı CELAL 5 yıl önce
Durmak YOK... AKP ye desteğe devam...
nsm 5 yıl önce
sana kolay gelsin o halde. alcak sürünmeye devam. not: sakin sürünürken hüloooog cekmeyi ihmal etme.
Vay be, memleket meselesi 5 yıl önce
Nerden biliyorsun şikayeti aktaranların kime oy verdiğini? Zihniyeti bitik basiretsiz kişilik göstergesi gibi yorum yapma. Habire oy verirsenizin karşılığı şu anlamada çıkar. Seçimlerde İktidar karşısına çıkanlar senelerdir yenilmekten bıkmamış. çıktıkça yenilmiş, yenildikçe çıkmış. Sonuç hezimet üstüne hezimet.
Vay be, memleket meselesi 5 yıl önce
Nskm yenilmekte bir yere kadar. Yenilmekten haz almaya başlamakla birlikte, sözde dik duruş hikayesine sığınma. Hezimet sizlerde bağımlılık yapmışa benziyor. Erdem diye bahsettiğin, HDP mitingine katılmak, terörist taziyesine katılmak, PKK destekçisi HDP'li Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmek, hele ki Fetöş'ü destekleyenleri savunmak ve vatanını diğer ülkelere şikayet etmek ise, sizde erdem yok bilesiniz.
nsm 5 yıl önce
ayrica biz yeniliyoruz deyip dogru bildiklerimizden sasan, sizin gibi sürekli dönenlerden de degiliz. sizde olmayan ve hicbir zaman da olamayacak bu dik durus erdemimizi de unutma.
nsm 5 yıl önce
katiline asik olur gibi, hizmet alamadiklariniza habire oy verirseniz hangi hakla serzeniste bulunabiliyorsunuz, anlamadim? önce aklinizi raftan indirip demokrasinin 'beceremeyenlerin degistirilmesi' rejimi oldugunu anlayin. bunu yapmadiginiz sürece rezillik cekmeye mahkümsünüz.
Düzceli esnaf 5 yıl önce
Yok böyle birşey arkadaş. Düzce'nin belediye başkanı yok.sıkıntılarımızı facebooktan bakan Özlüye yazıyoruz artık. Durumunuz bu. Düzce rezil vaziyette.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın