banner851

banner614

TERMİNAL ESNAFI KAN AĞLIYOR!

banner619

Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali esnafı adeta kan ağlıyor… Terminalin fiziki eksikliklerine köylere sefer düzenleyen otobüslerin eski adreslerine alınması ile vatandaşın terminale ulaşım sorunu eklenince esnaf sinek avlamaya başladı. Yaşanan tablodan yetkilileri sorumlu tutan terminal esnafı eski Çoban Garajına dönmeyi düşündüklerini dile getirdi.

banner846
Gündem 29.09.2017, 17:08 01.10.2017, 14:46
6780
banner844

Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yazıhaneler, peronlar, esnaf dükkanları, bekleme salonları ve banklar boş… Büyük umutlarla terminalde yeni bir sayfa açan onlarca esnaf adeta sinek avlıyor.


Esnaf, işlerinin bu denli kötü olmasının nedenini ise terminalden hareket eden köy minibüslerinin eski adreslerine dönmesi olarak gösterdi. Trafik sorunlarına neden olduğu gerekçesiyle köy minibüslerinin terminale giriş çıkışının sona ermesiyle birlikte günlük 400 aracın terminalde uzaklaştığını ve günlük 10 bin lira kayıplarının olduğunu söyleyen esnaf, yetkililere aldıkları karardan dönmeleri için çağrıda bulundu.Esnaf terminalin fiziki eksiklikleri nedeniyle yaşadıkları sorunları da dile getirmeyi ihmal etmedi.

Esnaf bitti
Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Dernek Başkanı Resul Üçüncü, esnafın maddi yönden zor günler geçirdiğini belirterek, “10-15 gün sonra esnaf dükkanının anahtarını belediyeye bırakır. Bu konuyla ilgili belediye başkan yardımcıları ile görüştük. Hepsi topu Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e attı. Başkan Keleş’e de maalesef ulaşamadık. Biz burayı son çare bırakacağız. Burada ne yapabiliriz ki? Esnaf iş yapamıyor. Kirasını bile ödeyemiyor. Esnaf bitti. Biz onların bir dediğini iki etmedik fakat bizi yalnız bıraktılar. Buradaki köy minibüs durağını neden kaldırdılar? Tam işler oturdu. Terminali ikiye böldüler.” dedi.Sorumlulardan kötü gidişatın düzeltilmesini isteyen Üçüncü, köy minibüslerinin neden olduğu trafik sıkışıklığını yetkililerden kendilerine göstermelerini talep etti.

Üçüncü, köy minibüslerinin terminale giriş çıkışlarının yeniden sağlanmasını istediklerini dile getirerek, aksi durumda eski Çoban Garajına döneceklerini vurguladı.

Kimsenin insanların rızkıyla oynaya hakkı yok
Terminalde kafeterya işletmeciliği yapan Ali Sezer, köy minibüslerinin terminale giriş çıkışına son verilmesiyle mevcut müşteri potansiyelinin sona erdiğinin altını çizdi.Terminal esnafının geleceğin karanlık olduğunu kaydeden Sezer, “tüm esnaf gelecek yıl iş yerlerini devredecek. Belediye yetkilileri garajı vermek istedikleri birileri var ve bilinçli yapıyorlarsa bizde bilelim, gidip teslim edelim. Bu kadar insanı mağdur etmek belediyeye yakışan bir hareket değildir. Bir tane yetkili buraya gelmiyor. Kendimize muhatap bulamıyoruz. Kimsenin insanların rızkıyla oynaya hakkı yok.” şeklinde konuştu.
‘Doğu garajı’ ve ‘batı garajı’ oluşturulmaya çalışıldığı iddialarını dile getiren Sezer, “Batı garajını kimse satacaklar?” çıkışında bulundu.

Artık otobüsleri Çoban’dan kaldıracağız
Otobüs işletmeciliği yapan Kadir Taş, terminal için verilen sözlere karşılık ortaya çıkan durum nedeniyle para kazanamadıklarından yakındı.

Bir diğer otobüs işletmecisi Ömer Taş ise esnafın sabrının sonunun geldiğini ifade ederek terminali terk etmeyi planladıklarını söyledi.Köy garajının kaldırılması ve vatandaşların terminale ulaşımda yaşadığı sorunlar nedeniyle bir açıklama beklediklerini söyleyen Taş, “Köy otobüsleri bir bedel ödemeden buraya geldiler. Bize de verdiğimiz parayı geri versinler, eski garaja dönelim. Böyle giderse garajdan çıkış için ücretleri vermeyeceğiz. İnsanlar 3 saatte İstanbul’dan Düzce’ye geliyor. 4 saatte Düzce’den herhangi bir köye gidemiyor.” açıklaması yaptı.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (64)
dogrucu 4 yıl önce
ya kardeşim esnaf ta haklı ben bir müşteri olarak asli lokantaya girdim dim dün
duvardaki yazı dikkatimi çekti sehit yakımlarımıza ücret yok gurur verici idi oturdum bir süre müşteri zayıf o idi bu şekilde düşünen insanlara belediyenin birz
muhlis 4 yıl önce
çilimli Otogarının Olduğu yerde bu gün düzce otogarı olsaydı
hiç bir sıkıntı olmazdı orayada düzce belediyesi servizleri 24 saat çalışsaydı hem belediye hem otobüs firmaları hemde esnaf sıkıntı çekmezdi
Arkadaşlar Orası Çalışmaz Bu Net
muhlis 4 yıl önce
BU Millet Salakmı cumayrinden bineceksin düzceden geçeceksin otogardan tekrar araçla düzceye döneceksin tekrar cumayerine gidince otogara gidicen oradan cumayerine gidicen fakir fukaraya kazıktır bu
zaten zengin kendi aracıyla düzceye gidi
Muhlis 4 yıl önce
Kim Olursanız Olun Doğru Konuşun Doğru Yazın
1-) Otogarın Yeri Tamamen Yanlış
2-) Neden A-Gölyaka B-Cumayeri C-Gümüşova D-Çilimli + Akçakoca
Bunlar Düzce nin Batısında ve oradan gelen araçlar düzcenin içinden geçmektedir Bu yer çalışmaz
Almasaydınız 4 yıl önce
Zorlamı size verdiler dükkanları Allah bilir ihale edilen paraları yarısını iptal etsinler istersiniz gidin çarşıda bir yemek yeyin aynı fiyatamı satoyosunız ağlamayın kendi isteğinizle aldınız
Erhan 4 yıl önce
Stajyer mafya bunlar ona gore istediklerini tez yerine getirmek lazim
Taner 4 yıl önce
Abi o değil de terminalin tuvaletleri nedir öyle ya hapishane girişi gibi.Terminal binasında sıvalar şimdiden dökülüyor. Labirent gibi giriş çıkışlar. Dar ve kolay açılmayan kapılar.İşten anlamayan bir inşaat şirketine yaptırıldığı net.
Arcelik 4 yıl önce
Bazı masraflarınızı kısın kar edersiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın