banner851

banner614

TERMİNAL “SANCILI” AÇILDI

Darıcı Mahallesi'nde inşa edilen Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali hizmete sokuldu ancak giderilmeyen eksiklikler yüzünden esnaf zor duruma düştü. Terminalde internete erişimin olmaması firmaların bilet satışlarına engel olurken ayrıca yolların asfaltlanmaması ve ısıtma olmaması da sıkıntı yarattı. Tüm bu gerekçeler sonucu dün son kez hizmet verdiği açıklanan Çoban Garajı'nda faaliyet aynen devam ediyor.

banner619
Gündem 27.10.2016, 12:09
9256
TERMİNAL “SANCILI” AÇILDI

Yeni terminalde hizmet sancılı başladı. Yollardan çevre düzenlemesine, internetten ısınmaya kadar hala tamamlanmayı bekleyen bir çok çalışma olmasına bağlı olarak, terminal esnafının büyük kısmı yine Çoban Garajı'nda faaliyetini sürdürüyor.

Düzce Belediyesi tarafından bugün hizmete gireceği açıklanan Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, eksikliklerle kapıları açtı. Darıcı Mahallesi'nde inşa edilen yeni terminal binasında hala bir çok giderilmeyi bekleyen sorun göze çarpıyor.

BİLET SATIŞI YAPILAMIYOR!

Bilet satışı için gerekli olan internet erişiminin olmaması ve terminale giden yolların durumu işletme sahiplerini zorluyor. Ayrıca terminal içerisinde ısıtma sisteminin çalışmadığı öğrenilirken yazıhanelerin yetki belgesine göre işletmelere verilmesi de bazı esnafı rahatsız ettiği konuşuluyor. Faaliyete geçmesine karşılık henüz internet bağlantısı olmaması yüzünden bilet satışı yapılamayan teni terminalde şuan yalnızca Düzce-Sakarya seferi yapan otobüsleri yer alıyor. Dün mesai saati bitimine kadar son kez hizmet verdiği duyurulan Çoban Garajı ise hizmet vermeyi aynen sürdürüyor.

RESMİ AÇILIŞ 6 KASIM’DA

Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Dernek Başkanı Resul Üçüncü, resmi açılışın, 6 Kasım’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

Üçüncü, terminalin tam anlamıyla ne zaman faaliyete geçeceğinin belirsizliğini koruduğunu belirterek şöyle konuştu: “Biz belediyeyi dinledik firma olarak geldik. Belediye ne derse onu yapıyoruz. Şu an internet olmadığı için yazıhanelerde bilet satışı da yok. İnternet geldiği zaman bilet satışı yapabileceğiz. 3-5 gün sürer diye düşünüyorum.”

Yorumlar (31)
müzce 5 yıl önce
tamamı bitse her işi hallolsa nolur! o kadar berbat bir tasarım yapmışlar ki düzceye bir gün adam gibi bir belediye gelse bile bu sorunu çözemez. otogar inşaatı kadar masraf yapsan ne fayda. kullanışsız şekilsiz biçimsiz saçma sapan olmuş. yazıhaneler bi tarafta peronlar bam başka bir yerde. bunun tasarımını anaokul çocuklarına mı yaptırmışlar acaba ucuza getirmek için. ucuza getirmek derken yanlış anlaşılmasın rant dağıtırken çok bonkör olabilir belediyemiz aslında. işine gelirse bol keseden dağıtır.
Düzceli 5 yıl önce
Keleş bir daha aday olmiyacak ondan ne söyleseniz boş onun umrunda bileni değil 3 yıl daha bekliycez
Sucu 5 yıl önce
Para lazım para yegane başına alınan 1 milyon hava parası yetmedi bir an önce kira gelirine de kavuşmak istiyor.
misafir 5 yıl önce
BİRDAHA BUNLARA YAĞMURLU HAVADA SU YOK SEÇİMLER YAKLAŞIYOR
Sosyal 5 yıl önce
Hizmet icin yapilan isler guzeldir.kisa zamanda hersey yoluna girer.ayrica cilimli terminali icin konusanlara sesleniyorum.gelin gorun 3 kisimi adapazarina gidiyo yoksa istanbul izmir eskisehir bursa dahada yazmiyorum.hergun yolcusu var.duzce ve cilimli belediye baskanlarimiza ve vekillerimiz bakanimiza teskkur eder saygilar sunarim
dede 5 yıl önce
düzceye herşey müshtehak..beter olsun.seçim olsun gene alır bu adam.
hayrolsun 5 yıl önce
Arabacı köyüne koskoca terminal yaptılar (ne gerek varsa artık) 3 kişi Adapazarı hendek ya biniyo ya binmiyo ayrıca terminalin yolu yok buraya yapılan yatırım boş bir yatırımdır. Çilimlili mvleri kendi ilçelerine yaranmak adına böyle şeyler yapmaktan vazgeçsin.
Layığını bulmuş 5 yıl önce
Düzce gibi tüm hizmetlerin yetersiz olduğu bir belediyeden daha iyi bir şey çıkmazdı zaten..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın