banner851

banner614

TERÖRE KARŞI CUMA HUTBESİ

banner619

Diyanet İşleri Başkanlığı, son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından tüm Türkiye’deki camilerde bugün “Birlik ve Beraberliğimizin Harcı: Kardeşliğimiz” başlıklı hutbe okundu. Hutbede "Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunun hesabını elbet bir gün Allah’a vereceklerdir" denildi.

banner846
Gündem 21.08.2015, 15:29
1003
TERÖRE KARŞI CUMA HUTBESİ
banner844
Hutbede ; “Gelin kardeşi kardeşe kırdırmak için körüklenen fitne ateşini basiret, hikmet, bilgi ve irfanla söndürelim.
Birçok mihrakın güdümünde olan gözü dönmüş terör, ülkemizin huzurlu havasını ortadan kaldırmak üzere yeniden harekete geçmiştir. Neredeyse her gün bir şehit cenazesi, memleketimizin birlik ve esenliği üzerine kara bir haber olarak düşmektedir. Bu haberler, milletçe ihtiyaç duyduğumuz kardeşliğin husumet ve nefretle yer değiştirmesinde ne yazık ki bir hayli etkili olmaktadır.
Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunun hesabını elbet bir gün Allah’a vereceklerdir.
“Yüreklerimizi dağlayan elim hadiselerin yaşandığı şu zorlu günlerde hepimize düşen, bir kez daha birbirimize sımsıkı kenetlenmektir; dinimiz, güzel ülkemiz, milletimiz ve kardeşliğimiz üzerinde oynanan oyunlara izin vermemektir.”denildi.
Yorumlar (0)
18°
açık