banner851

banner614

'TERÖRE LANET' YÜRÜYÜŞÜ

Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısını kınamak amacıyla Düzce Sivil Toplum Platformu tarafından “Teröre Lanet Yürüyüşü” düzenlendi.

banner619
Gündem 14.12.2016, 13:28 14.12.2016, 16:55
1733
'TERÖRE LANET' YÜRÜYÜŞÜ

Düzce Sivil Toplum Platformu tarafından Beşiktaş’ta 44 vatandaşın hayatını kaybettiği, 155 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısına karşı “Teröre Lanet yürüyüşü” düzenlendi. Platforma bağlı sivil toplum kuruluşları ve üyeler ile vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve teröre tepki ifadeleri içeren dövizlerle yürüyüş için Belediye Meydanında bir araya geldi.Yürüyüşe Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve Düzceliler katıldı. Protokol üyeleri ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe destek verdi. Emniyet güçleri yürüyüş sırasında güvenlik önlemi aldı.Grup ‘Teröre karşı tek yürek’ isimli pankart açtı. Büyük bir Türk bayrağı açan gençler İstanbul Caddesi üzerinden Anıtpark Meydanına yürüdü. Yürüyüş sırasında tekbirler getiren kalabalık, yürüyüşte sık sık “İdam isteriz”, “Polisimizin yanındayız”, ‘Polise uzanan eller kırılsın’ ve‘Düzce uyuma şehidine sahip çık’ sloganları attı.


Yürüyüş Anıtpark Meydanında sona erdi. Anıtpark’ta toplanan grup adına açıklama yapan İHH Düzce İl Temsilcisi Ali Kasım, “Bugün bu meydanda sivil toplum kuruluşları ve Düzceliler olarak terörü lanetlemek için toplandık. Burada polisimize, askerimize ve sivil vatandaşlarımıza kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden kalleşçe yapılan saldırıları lanetlemek ve tüm dünyaya bu meydandan haykırmak için toplanmış bulunuyoruz. Ey Dünya zalimleri, ne yaparsanız yapın, ne planlar hazırlarsanız hazırlayın asla maksadınıza ulaşamayacaksınız. Bugün burada bütün siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakarak tek ses ve tek yürek olmuş ay yıldızlı bayrak altında bayrak inmez vatan bölünmez mesajını vermek için toplandık” dedi.

Konuşmanın ardından şehit olan 44 kişi için kılınan gıyabi cenaze namazı sonrası grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (9)
Cenevizli 5 yıl önce
İşiniz gücünüz şov resmen.Meydanda gıyabi cenaze namazı mı kılınırmış? O kadar kılmak istiyorsanız cuma günü bütün camilerde gıyabi cenaze namazı kılardınız. Ama meydanlarda namaz kılarak hem namazı hem de dini tamamen siyasi şov yapmak için ayağa düşürüyorsunuz iyice. Bu arada CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan Derhal CHP İl Başkanlığından istifa etmelidir.Kendisi maalesef Dini siyasete alet eden bu ucuz siyasi şova sadece FİGÜRAN olarak memleketin kötü gidişatından sorumlu olanlarla birlikte ihanet ve hıyanet içindedir.
Serdar 5 yıl önce
Bu kadar gülerek yürümek yakışıyor mu hey gidi hey bunlara oy verdik ne diyim bizde vebal altındayız sizi başımıza getirdik Allahım affetsin bizi
cemil 5 yıl önce
neden hocanın takkesi yok ?başı açık namaz kıldrıryor.bir de cübbesi neden yok
adammm 5 yıl önce
Allah bize bu toplanmaları bu haybiye ölenlerin veballeri kimdeyse ödetsin..ister siyasetci istre babam olsun..üç oy için bunları adam edenler kimse ben affetmiyorummm
SÜLEYMAN METE 5 yıl önce
TERÖRÜ BİTİRECEK OLAN KADINLARDIR...
DÜZCE'DE EĞER BELİRLİ BİR GRUP ORGANİZASYON YAPIYORSA O YÜRÜYÜŞTE KADINLAR ÖN SAFLARDA YER BULAMAZLAR...
Mevlid 5 yıl önce
Camii de o güzel kur an dinlenme sonra cemaatle birlikte yürüyüş yapılmalıydı
Vatan sana canım feda 5 yıl önce
Haberimiz yokdu bunlar nasl haber almıs anlmadım neyse bızım için de yurumuslerdır ...! Bu millet bunlarında üstesinden gelcekdır teror dıye bısey kalmıcakdır cumhurbaskanımıza guvenıyoruz onunlayız yanındayız allaha emanetsınız ...
vatandaş 5 yıl önce
katılım az oldu daha cami den cemaat çıkmadan duayı beklemeden.anons yapan acele ederek proğrama başladılar.halep ve şehitler için kurcana okunarak tekbir .getirilerek yapılsa iyi olacaktı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın