banner851

banner614

TESCİLSİZ YAKALANAN YANDI

Düzce’de kullanımı yaygın olan motosikletler konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet’e “Sıkı denetim” talimatı verildi. Tescil veya sürücü belgesiz trafiğe çıkan ya da standartlara aykırı bir şekilde modifiye edilmiş motosikletlere 199 lira ceza kesilecek.

banner619
Gündem 13.11.2016, 17:21
4019
TESCİLSİZ YAKALANAN YANDI
Sürücülerin gerekli güvenlik tedbirlerini alarak trafiğe çıkmalarını sağlamak adına Düzce Emniyeti Trafik Şube ekipleri tarafından il genelinde sık sık denetim yapılan motosikletler konusunda yeni talimat!İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tescil belgesiz veya sürücü belgesiz trafiğe çıkan ya da standartlara aykırı bir şekilde modifiye edilmiş motosikletlere yönelik sıkı denetim talimatı verildi.
Düzce’de kullanımı yaygın olan ve yaşanan kazalarla da adından söz ettiren motosikletlere yönelik getirilen sıkı denetim doğrultusunda trafik polisleri kontrollerini daha da arttıracak. Ayrıca karar sadece motosikletleri de kapsamıyor. Elektrikli ve motorlu bisikletler de mercek altına alınacak.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, tescilsiz araçlar veya tescil edilmiş olmasına rağmen standartlar dışı modifiye edilen elektrikli/motorlu bisiklet ve motosikletlerin trafik ekiplerince yakalanması durumunda 199 TL idari para cezası uygulanarak taşıt trafikten men edilecek.
Öte yandan emniyet açıklamasında, "Tescilsiz taşıt sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için, araçlara ait uygunluk belgelerinin on yıl, faturaların ise beş yıl süreyle bayiler / imalatçılar / distribütörlerin arşivinde bulunması zorunluluğundan yararlanıp aracı satın aldıkları bayilerden bu belgeleri temin ederek taşıtlarını tescil ettirmeleri, uygun sürücü belgesi ile kullanmaları, taşıtlarını standartlara uygun hale getirmeleri ve diğer kullanma şartlarına uymaları önem arz etmektedir." uyarısı da yaptı.
 
banner844
Yorumlar (13)
FATİH 5 yıl önce
CEZALAR NEDEN CAYDIRICI DEĞİL BİLİYORMUSUNUZ ADAM 200 LİRAYLA SARSILMAZ OLSUN DER AMA 2000 TL CEZAKES BAKALIM BİDAHA YAPARMI YAPMAZ.İŞTE ASIL SORU BU HAZİNEYE SÜREKLİ PARA LAZIM 2000 KESERSEN BİDAHA CEZA TOPLAYAMAZSIN 200 OLURSA SÜREKLİ CEZA TOPLARSIN . AMA SUÇ HİÇ BİTMEZ
ertan demir 5 yıl önce
kalıcı konutlar da akşamları cirit atıyorlar kimsenin ilglendiği yok iki tane nokta da polis dursa yakalamadığı motor kalmaz kış geldi acele etmeleri lazım.
gümüşova 5 yıl önce
sayın yetkililer düzce gümüşovada gece saat 12 de 1 de bu motorlar sokak soka geziyor kimse birşey demiyor eksozu patlatlak çok ses yapııyor burda da uygulama yapılmasını istiyoruz
Hasan KAÇAMAK 5 yıl önce
Plakasız dolaşan o kadar araba türedi... Neden? Çünkü denetim yok. Düzce'de her 10 arabadan 3'ü sis farı ile dolaşıyor. Bu tespiti mobeseden oturdukları yerden dahi yapabilirler. Ayrıca Fenerliler sis farlarını koyu sarı, normal farları mavi yaptırıyor. Galatasaraylılar farları koyu sarı sisleri kırmızı yaptırıyor. Peki Beşiktaşlılar ne yapıyor? Beşiktaşlılar da normal farları yakmıyor, sis farı ile dolaşıyor... Espri değil sokaktan manzaralar böyle. Kimsenin kural dinlediği mi var?
SİYASİLER KOLTUK KAVGASIN 5 yıl önce
Allah aşkınıza hangi ceza, ne cezası, kim cezayı kesecek, polis "ruhsatsız, plakasız hatta toplama olduğu halinden belli dökük kullanılması dahi sakıncalı halde olan motorlar yanı başından geçiyor" bırakın ehliyeti ruhsatı varmı sorgulamasını durup bakmıyor bile, neden çünkü polis de jandarma da bıktı buunlardan, neden kanunlar cezalar az ve yetersiz geliyor, birde siyasi bir yakının varsa napsın polis-jandarma, HER YAKALANANIN 10/2 ARKASINDA BİR SİYASİ YAKINI ÇIKIP "BENİM YAKINIM" derse.
Yusuf 5 yıl önce
Olimpiyat ekşioğlu siteler yeni açılan bulvarda el atarsanız çok güzel olur
yetmeezz 5 yıl önce
200 lira nedirki kardeşim. en az iki bin lira olacak ki caydırıcı olsun. tekrarında üç ay içerde yatsın. motorlar ellerinden kesinlikle alınsın. Akşamları aydınpınar yolu bunların zırıltısından geçilmiyor.
Atsız 5 yıl önce
Varsa yoksa motorculara yüklenin zaten,hiç uğraşmayın arabacılarlar ! Sonrada düzcede neden trafik kitleniyor diye sorun birbirinize !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın