banner851

banner955

Tesis engeline bir tepki de Kaşıkoğlu'ndan

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Topuk Yaylası'na yapmayı düşündüğü tesis konusunda engel olanlara bir tepki de AKP Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu'nda

Gündem 26.02.2009, 18:00
200
Tesis engeline bir tepki de Kaşıkoğlu'ndan

“Köy halkı seçimlerde gereken cezayı verecek.”

Topuk Yaylası'na yapılması düşünülen tesis konusunda çıkan sorunlar tepki yaratmaya devam ediyor. AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Kaynaşlı Bıçkıyanı Köyü Topuk Yaylası'na yapmayı planladığı 20 milyon TL'lik Sosyal Tesis ve Kamp Merkezi Projesi'ne muhtarın engel olmasını eleştirerek, “ Köy halkı seçimlerde muhtara gereken cezayı verecektir” dedi.

“Muhtarı anlamak mümkün değil.”

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Kaynaşlı ilçesi Bıçkıyanı Köyü Topuk Yaylası'na yapmayı planladığı Sosyal Tesis ve Kamp Merkezi Projesi'ne muhtarlığın engel olmaya çalışmasına tepki gösteren AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, “ Bıçkıyanı Köyü Muhtarı Osman Gümüş'ün Sakarya Bölge İdari Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurmak için iki ayrı dava açmasını doğru bulmuyoruz. Düzce için bulunmaz bir nimet niteliğinde olan bu yatırıma dava açarak engel olan muhtarı anlamak mümkün değil” şeklinde konuştu.

“Bu tesis Düzce'nin tanıtımı için büyük önem taşıyor.”

Sosyal Tesis ve Kamp Merkezi Projesi'nin Düzce için hayati önem taşıyan bir fırsat olduğunu vurgulayan Kaşıkoğlu, “ Bu yatırım Düzce'nin tanıtılması için büyük önem taşıyor. Muhtar bize dükkan verilmiyor mantığıyla hareket edip dava açıyor. Oysa ki Fenerbahçe Kulübü planlanan tesise giden 8-7 kilometrelik yolu yapmayı taahhüt ediyor. Tesis nedeniyle yüzlerce kişinin kullanacağı bu yol üzerine köy halkı tarafından kurulacak stantlar önemli bir ekonomik getiri sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

“Vali Bülent Kılınç'ta devrede.”

Fenerbahçe'nin ligdeki önemli takımlardan biri olduğunun altını çizen Kaşıkoğlu, Vali Bülent Kılınç'ın davadan vazgeçmesi için Muhtar Osman Gümüş ile görüştüğünü ancak muhtarın geri adım atmadığını da vurguladı.

Öte yandan Düzce'de sporun gelişmesi ve geleceği adına büyük önem arzeden bu dev proje ile ilgili köy muhtarlığının açtığı davanın ardından yatırımın yapılması da tehlikeye girerken, mahkemenin ne yönde karar vereceği ilerleyen günlerde belli olacak.

banner844
Yorumlar (0)
20
az bulutlu