banner614

TESİSLEŞMEDE ÖNEMLİ ADIM

banner619

Düzce Valisi Ali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Şıralık’ta bulunan uzun yıllardır atıl durumda bulunan alanın istenilen seviyeye gelmesi için yapılacak çalışmalar öncesi incelemelerde bulundu. Vali Fidan inceledikleri alanı aktif hale getirerek Düzce’nin sporuna sunmak istediklerini söylerken Başkan Keleş, yapılacak çalışma sonucunda Düzce’nin sporunu ev Düzcespor’u sokaktan kurtaracaklarını kaydetti.

banner846
Gündem 31.07.2015, 18:01
4917
TESİSLEŞMEDE ÖNEMLİ ADIM
banner844
Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muharrem Tozan, Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve beraberindeki heyet Şıralık Spor Tesislerinde İnlemelerde bulundu. Tozan yapılacak projeler hakkında Vali Fidan ile Belediye Başkanına bilgi verdi.

VALİ: "ÖDENEK GELDİ"
Vali Ali Fidan, inceleme hakkında açıklamalarda bulundu. “140 dönümlük arazimizi özellikle amatör sporumuza katkı sağlayacak şekilde düzenlemek istiyoruz. Fenerbahçe’nin de bu alanda bir tesis yapmak üzere bir talebi var. Buraya hem yen tribünler yapacağız hem de soyun odaları eksiğini gidereceğiz. Bu alanı aktif hale getirerek Düzce’nin sporuna sunmak istiyoruz. Bu doğrultuda Spor Toto Teşkilat Başkanlığından bir miktar ödeneğimiz geldi. Şimdi belediyemiz ve Gençlik Spor Müdürlüğümüzle alanca incelememizi yapıyoruz. Bu alan kıymetli bir alan bu çalışmalar nihayete erdiğinde Düzce’ye hizmet edecek şekilde efektif bir çalışma yapmak istiyoruz.”

BAŞKAN: "SPOR, SOKAKTAN KURTULACAK"
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yapılacak tesislerle alanın sporseverler için Düzce’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini vurguladı. “Burada Düzce Belediyesine de ait yaklaşık 50 dönümlük bir arazi var. Bu arazi üzerinde biz hem amatör spor kulüplerin hem Düzcespor’un hem de Düzce Belediyesinin spor aktivitelerinin kullanabileceği çok önemli bir tesis yapmak için çalışmaları başlattık. Bu tesis yatakhane, yemekhane, sosyal tesisleriyle antrenman sahalarıyla bütün ihtiyacı karşılayacak düzeyde olacak. Düzcespor’u sokaktan kurtaracak ve daha profesyonel bir alt yapıya kavuşturacak tesisler olacak. Projeler bitme aşamasına geldi. Daha önce yapılmış bir projeyi revize ediyoruz. Burası sporseverler için Düzce’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.”

"ALT YAPIYA ÖNEM VERECEĞİZ"

Keleş basın mensuplarının sorusu üzerine 3.Ligde mücadele edecek Düzcespor’da alt yapı takımının Akademi liginde mücadele edip etmeyeceğine yönelik açıklama yaptı. “Düzcespor’un bugüne kadar hem kendisiyle ilgilendik fakat alt yapısıyla çok fazla ilgilenemedik. Düzcespor alt yapı seviyelerine düşmüştü. Önceliğimiz Düzcespor’u toparlamak olduğu için onun üzerine yoğunlaştık. Bu sene alt yapıyı oluşturmak içinde çalışacağız. Bunlar için en büyük öncelik Düzcespor’a bir tesis kazandırmaktır. Tesis alt yapısını da sağladıktan sonra alt yapıyı da ele alacağız. Bu sene bunlar için biraz erken.” dedi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (7)
düzceli anne 6 yıl önce
7 yaşından başlayarak sporla buluşturmaya çalıştığım oğlumla yetersizliği hep gördük şimdi oğlum 21 yaşında bu süre içinde orası ile ilgili gelişmeleri hep takip ettim ve hep lafta kaldığını gördüm,bu işi bırakın fenerbahçe yapsın,sizinle olmuyor.
sporcu 6 yıl önce
Düzce sporun bir tek futbolcusunun transfer bedeli ile onlarca amatör kulübün ihtiyaçlarını karşılarsınız. Ama ne gereği var değil mi varsa yoksa futbol. Bütün kaynaklar bütün tesisler futbol kafası ile inşa ediliyor. tebrikler.
vatandaş 6 yıl önce
Ayrıca spor demek sadece futbol mu demektir.
Tabi orada oy var ama değil mi. Orada koro halinde küfür var değil mi. Neden salon sporları ya da atletizm ile ilgilenesiniz ki.
vatandaş 6 yıl önce
Spora gram faydanız yok. Gençliğin en büyük tehdidi uyuşturucuya karşı en önemli mücadele aracı spordur. Düzce de sporu yönetenler yön verenler futbola milyarlar harcayacağınıza bu paralar ile her semte tesis yapmayı neden düşünmezsiniz.
belediye başkanı ne yapar 6 yıl önce
bir yatırım yaparlarsa helal olsun diyecem reklam yapmaktan başka icraatları yok
alı kemal 6 yıl önce
spor sokakmı..?
TAZ 6 yıl önce
Adamsın büyük başkan
20°
açık