banner851

banner614

Tes-İş’ten özelleştirmeye tepki!

Tes İş Sedaş İşyeri Temsilcisi Muhittin Durmaz, sendikalarının elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesine karşı olduklarını söyledi.

banner619
Gündem 10.06.2008, 16:45
190
Tes-İş’ten özelleştirmeye tepki!

Türkiye Enerji, Su ve Gaz işçileri sendikası, Sedaş İşyeri Temsilcisi Muhittin Durmaz, Sedaş Düzce Şubesi’nin önünde düzenlediği bir basın açıklaması ile  hükümetin elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesi tasarısına karşı olduklarını söyledi.

 

Basın Açıklaması sırasında İşçi Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, CHP Merkez İlçe Başkanı Saim Aksöz, başka sendikaların il temsilcileri ve sendikalılar destek amacıyla hazır bulundu,

 

Sendika üyelerinin sloganları arasında konuşmasını yapan Tes-İş Sedaş İşyeri Temsilcisi Muhittin Durmaz, hükümetin Türkiye’nin tüm elektrik dağıtım bölgelerini özelleştirmeye yönelik bir süreç başlattığını,  başkent ve Sakarya Elektrik Dağıtım’ın  özelleştirme ihalesine yönelik tekliflerin alınmasına başlandığını, diğer bölgeler için ise tekliflerin eylül ayında verileceğini söyledi.

 

İşyerlerini Özelleştirmek isteyenlerin IMF, Dünya Bankası gibi kuruluşlar olduğunu, hükümetin ise uygulayıcı olduğunu söyleyen Durmaz, enerjinin başka bir şeye benzemediğini, satılacak olanın “Ali Baba’nın  Çiftliği” olmadığını ifade etti.

 

Enerji işletmelerine nasılsa özelleştirilecek diye yatırım yapılmadığını, ülkenin doğalgaza muhtaç hale getirildiğini, özel sektöre alan açıldığını iddia eden  Durmaz, Özel sektörün ise verilebilecek tüm garantileri almadan yatırım yapmadığını söyleyerek, hükümeti elektrik dağıtım özelleştirmelerinden vazgeçmeye çağırdı...

 

Yorumlar (0)