banner851

banner614

TİM BAŞKANI GÜLLE AÇIKLADI

banner619

Koronavirüs salgını, Düzce’deki fındık ihracatını durduramadı. TİM Başkanı İsmail Gülle’nin açıkladığı Nisan 2020 verilerine göre Düzce’de nisan ayı fındık ihracat rakamları 32 kat arttı. Fındık İhracatındaki bu artış, diğer sektörlerdeki ihracat rakamlarını geride bıraktı.

banner846
Gündem 05.05.2020, 15:30
2096
TİM BAŞKANI GÜLLE AÇIKLADI
banner844

Koronavirüs salgını nedeniyle  yaşanan sıkıntılı süreç fındık ihracatını olumsuz etkilemedi. Düzce'de fındık sektörü ihracatını 32 katına çıkarttı. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Nisan ayı ihracat rakamlarına ilişkin açıklamada bulundu.

 "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde daralan uluslararası ticaretin etkilerini, ihracatta yaşanan kaybı telafi edecek başlıkları ve süreç sonunda oluşacak yenidünya düzeninde daha güçlü bir şekilde yer almak için eylem planlarını devreye aldık. Unutulmayalım ki ihracat hedeflerimiz Kovid-19'dan büyük." ifadelerini kullandı.

Nisan ayı ihracatına ilişkin detaylara de değinen Gülle, "Türkiye ekonomisinin bugünü ve geleceği açısından vazgeçilmez bir sacayağı olduğu perçinlenmiş olan ihracatımıza yönelik farkındalık ve TİM olarak ülkemizin her noktasında yürüttüğümüz KOBİ ihracat seferberliği eğitimlerimizin en net sonucu olarak, Nisan ayında ihracat ailemize 919 firmamızın katıldığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum. İhracata yeni başlayan bu firmalarımız Nisan ayında 44,4 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Firma özelinde bakıldığında, Nisan ayı içerisinde toplam 29 bin 761 firmamız ihracat gerçekleştirdi." ifadelerini kullandı.

   

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu