banner851

banner955

Tmo'nun açıklamasına üreticiden tepki geldi. !

Fındıkta alım için bu yıl piyasaya girmeyen Toprak Mahsulleri Ofisi'ninartan fiyatların makul seviyeleri aşması halinde satış konusunda devreye girebilir açıklaması üreteci nezdinde büyük tepki gördü.

Gündem 01.10.2009, 18:35
195
Tmo'nun açıklamasına üreticiden tepki geldi. !
banner1032

Tmo yetkililerinin Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamalar Düzce'de büyük yankı buldu. Tmo Yetkililerinin Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada
Üretici aleyhine piyasanın bozulmaması için kabuklu fındık satışı yapmama kararı alan TMO'nun fiyat hareketlerini ve ihracatı günlük olarak izlediği duyuruldu. . TMO'nun kabuklu fındık toptan satışlarını durdurduğu Ağustos ayından sonra, fındığın kilogram fiyatının 2,5 liradan 5 liranın üzerine çıktığını belirten yetkililer, piyasada fiyat dengelerinin oluşmasının hem üretici hem de ihracatçı açısından çok önemli olduğuna işaret etti. Fındıkta üreticinin zarar etmemesi kadar ihracatın sürmesinin de çok önemli olduğunu vurgulayan yetkililer, TMO'nun fındık satmama konusundaki kararlılığının görülmesinden sonra, fiyatların bir haftada kilogramda 1 lira arttığını, 3,5 liradan 4,5 liraya yükseldiğini belirttiler. Üreticileri kızdıran bu açıklamalar Düzce'de geniş yankı bulurken,fiyattan memnun gözüken üreticiler TMO'nun bu girişim fikrine tepki gösterdiler.

banner844
Yorumlar (0)
14
kapalı