banner851

banner955

TOKİ Ön Kayıtları Sürüyor

Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz ilçenin konut açığının giderilmesi için TOKİ ile yaptıkları görüşmeler sonucunda ilçede ön kayıtların başladığını ve 5 Kasım tarihinde bitirileceğini belirtti.

Gündem 30.10.2009, 16:25
209
TOKİ Ön Kayıtları Sürüyor
banner1032

Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz ilçeye kazandırmayı hedefledikleri toplu konut çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.
İlçenin konut ihtiyacına dikkat çeken Korkmaz "Bu açığı kapatmak adına TOKİ yetkilileriyle defalarca görüşmelerde bulunduk ve ön çalışma yapmamız istendi." dedi
Ön çalışmanın başladığını belirten Korkmaz TOKİ 100 ve üzerinde sayıya ulaşılması durumunda konut yapabiliyor. Bizlerde ilçemizde konut talep çalışması yapmaya başladık. Şu anda talep bir hayli fazla ve talep alma işlemi sırasında kim kaç metre kare konut istiyor. Aylık ne kadar taksit ödeyebileceğini ve diğer ayrıntıları dolduruyor bu çalışma 5 kasım tarihine kadar devam edecek ve sonuçları TOKİ ye ileteceğiz. Talepler doğrultusunda TOKİnin vereceği kararın ardından proje çalışmalarının başlayacağını söyledi.
TOKİ 100 konut ve üzerinde sayılara ulaşılması durumunda konut yapıyor. İlçemizde şu anda gerekli sayıya ulaştığımızı söyleyebilirim. Bu rakkam 200 hatta 300 lere ulaşabilir. Buda gösteriyorki toki Kaynaşlıya konut yapacak ve konut sorunu ortadan kalkacak dedi

banner844
Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur