banner851

banner614

Toplantıda önemli kararlar alındı.

banner619

Düzce Valisi Bülent Kılınç,Kent Konsey'lerinin kurulmasındaki temel amaç,yaşadığımız kent içersinde demokratik iletişim araçları olarak gündemimize girdiğini söyledi.

banner846
Gündem 29.09.2009, 16:34
199
Toplantıda önemli kararlar alındı.
banner844

2009 yılı birinci dönem Kent konseyi genel Kurulu Düzce Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.
2009 yılı birinci dönem Kent Konseyi Genel Kuruluna,Vali Bülent Kılınç,Belediye Başkanı İsmail Bayram,sivil toplum kuruluşları,kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.
Vali Bülent Kılınç,Divan Kurulu seçimlerinin ardından yaptığı konuşmasında,Kent Konseyinin önemine değinerek''Kent Konseylerinin kurulmasındaki amacın,demokratik iletişim araçları olarak gündemimize girmiştir.Türkiye genelinde şehirlerde yaşam oranımız yüzde 84'de yükselmiştir.Köylerde yaşam oranı son yıllarda azalmıştır.Bu nedenle şehirlerde yaşamda mutlu olabilmemiz için öncelikle bireylerin mutlu olması gerekmektedir.Belediye sınırları içersinde rahat yaşam sağlanması için Belediye Meclis kararlarıyla yaşamımız düzenlenmektedir.Kent Konseylerinin çok ciddi önemlidir.Kent Konseylerinde alınan kararları yürürlüğe sokacak olan kesim Belediye Meclisleri ve bizleriz''dedi.
Belediye Başkanı İsmail Bayram,Kent Konseylerinin yaşamımızda gelişim ve sürdürebilir kalkınma olduğunu belirterek''Kentimizdeki tüm paylaşmalarımızı hayata geçirecek bir kurumdur.Kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi,kentin hak ve hukukun korunması,çevreye duyarlılık,sosyal yardımlaşma ve dayanışmada saydamlık,hesap sorma ve hesap verme,yerinden yönetim biçimini hayata geçirmektir''diye konuştu.
Konuşmaların ardından,Kent Konseyi yürütme kurulu seçimi,kent konseyi başkan seçimi ve kadın,gençlik ve diğer çalışma gurupları oluşturulmasına geçildi.

Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu