banner851

banner614

TOPRAK DEĞİL, HAYAT OLSUN…

banner619

Organ bağışı konusunda farkındalık geliştirmeyi amaçlayan Organ Bağışı Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, “Organ bağışı, hayatların yeniden yeşermesini sağlayan çok önemli bir sosyal sorumluluk davranışıdır.” ifadesini kullandı.

banner846
Gündem 04.11.2019, 10:54 04.11.2019, 16:02
576
banner844

Organ bağışı bilincinin gelişmesi için Türkiye’de birçok etkinlik düzenlenirken, 3-9 Kasım tarihleri arasını kapsayan Organ Bağışı Haftası’nda da farkındalık amacıyla çalışmalar yürütülüyor.
Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir mesaj yayımlandı.Mesajda şu görüşlere yer verildi: “Organ bağışı; bir kişinin hayatta iken serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu belgelendirmesidir. Organ bağışının yaygınlaştırılması ve bu bilincin gelişmesini sağlamak amacıyla, ülkemizde olduğu gibi üniversitemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.


Organ bağışı, hayatların yeniden yeşermesini sağlayan çok önemli bir sosyal sorumluluk davranışıdır. Sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi önemli toplumsal sorumluluklarımızın başında gelen organ nakli, insanların hayatlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmelerine ve birçok kişiye yaşam olanağı sağlamaktadır.
Düzce Üniversitesi olarak; hastaların yaşam süresi ve kalitesinde, ülke ekonomisi ve iş gücünde ağır kayıplara yol açan organ yetmezliğine karşı toplumsal bilincin küçük yaşlardan itibaren başlaması gerektiğini vurguluyor, organ bağışı bekleyen hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.”
HABER:C.ÜSTÜNER
 

Yorumlar (0)
18°
açık