banner851

banner614

“TOPRAK KORUMA KURULU KABUL ETTİ KAMU YARARI RAPORU BEKLENİYOR”

banner619

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi alanının Hacıahmetler Köyü’ndeki birinci sınıf tarım arazilerini de kapsayan şekilde genişletileceği nedeniyle duruma tepki gösteren köy halkını gündeme getiren haberin ardından Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada genişletme kapsamında 415 hektarlık alanın değerlendirmeye alındığı ve 210 hektarlık tarım alanı için 12 Haziran 2020 tarihinde toplanan Toprak Koruma Kurulu talebi oy çokluğu ile uygun bulduğu ifade edildi. Bu kararın ardından müdürlükçe kamu yararı kararı istendiği ancak henüz ulaşmadığı vurgulanırken bu aşamadan sonra ise dosyanın nihai görüş için bakanlığa gönderileceği ve alınan menfi ve müspet bir karar olmadığı açıklandı.

banner846
Gündem 25.12.2020, 20:20
2529
“TOPRAK KORUMA KURULU KABUL ETTİ KAMU YARARI RAPORU BEKLENİYOR”
banner844

Şu anda mevcut yüzölçümü bin 690 dönüm olan Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin, Hacıahmetler Köyü sakinlerine göre 4 bin 300 dönüm, Düzce TSO yetkililerine göreyse 3 bin 500 dönüm genişletilmesiyle ilgili alınan karar köylüler cephesinde büyük tepkiye neden oldu. Genişletilmek istenen alanın 1. sınıf tarım arazisi olması nedeniyle bu alanın kamulaştırmaya açılmasına köy sakinleri yetkililere seslendi.

Öncü Haber’in gündeme getirdiği durum sonrasında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden konu ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada OSB bölgesinin genişletileceği doğrulanırken Hacıahmetler Köyü sınırları içerisinde yer alan tarım arazileri için toprak koruma kurulunun talebi oy çokluğu ile uygun bulduğu ancak sürecin devam ettiğini ve henüz kesin bir kararın olmadığı vurgulandı.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“25/12/2020 tarihinde İlimizde yayın yapan Öncü TV internet sitesinde yer alan “Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi alanının genişletilmesi “ile ilgili haberle ilgili olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Düzce Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün talebi üzerine 1. Organize sanayi Bölgesi'nin genişlemesi kapsamında 415 hektar alan değerlendirmeye alındı.

415 hektar alanın 205 hektarı Beyköy Belediyesi'nin imarlı sahasında kalmasından dolayı 210 hektarlık tarım alanı için 12.06.2020 tarihinde toplanan toprak koruma kurulu talebi oy çokluğu ile uygun buldu.

Daha sonra tarafımızca kamu yararı kararı istendi henüz İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ulaşmadı. Kamu yararı kararı tarafımıza ulaştıktan sonra dosyayı nihai görüş için bakanlığımıza göndereceğiz şu an iş ve işlemler devam etmekte alınmış menfi ya da müspet bir karar yoktur.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (25)
Oss 8 ay önce
Bu haber için yorum yazmıştım iki gün geçti eğer yorumlar yayınlanmaycaksa bilelim bu kadar ciddiyetsizlik disiplinsizlik olmaz bu kadar ciddiyetsiz ve disiplinsiz olanların bulunduğu yer de bir basın kuruluşu olamaz olmamalı
Vatandaş 8 ay önce
Sonuçta kurul uygun mu bulmuş. Yazıklar olsun
Oss 8 ay önce
Bu yorumlar eğer yayınlanmayacaksa bilelim boşuna emek sarfetmeyelim biraz ciddiyet yahu
CAN 8 ay önce
DOGRU KARAR FABRIKALAR OLMASSA HALK NERDE CALISACAK HE FABRIKALAR HEP SAKARYAYA YAPILIYO DU DÜZCEYE YAPILSIN HALK CALISIN
ferdi 8 ay önce
Biz nefes alamıyoruz bu sanayi yüzünden siz daha doğanın ciğerini sökme peşindesiniz yeter ya! Düzce sanayi şehri değildir. Turizm şehri olmalıdır, bunu şu kalın kafalarınıza sokun gerçekten gençlere hiçbir şey bırakmadınız memlekette durmak istemiyoruz artık. Şehircilik adına yapılan hiçbir adım yok sıkıldık!
Şampiyon 8 ay önce
Daha önceki yaptığım yorumu bu sayfayada aktarırsanız efendim çok sevinirim
Suat 8 ay önce
Köylü milletin efendisidir ata sözü bu güne uyarlanarak zengin fabrikası olan milletin efendisidir mi oluyor. Yetkililer verimli topraklara sahip çıkacakmi zaman gösterecek fakat isin icinde rant varsa hersey olabilir.
Doğasever 8 ay önce
Son ırmak kuruduğunda son ağaç yok olduğunda son balık öldüğünde beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın