banner851

banner614

TORAMAN'IN İLK GÖRÜNTÜSÜ

banner619

​Kendilerine 'Ölüm Mangaları' ismini veren grup, geçtiğimiz hafta Irak'ın başkenti Bağdat'ta kaçırdıkları 18 Türk işçiye ilişkin görüntüleri yayınlayarak taleplerini sıraladı. Akçakocalı Metin Toraman’la birlikte 18 işçi, videoda tek tek kendilerini tanıtarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hükümetten yardım istiyor.

banner846
Gündem 11.09.2015, 16:02
10803
TORAMAN'IN İLK GÖRÜNTÜSÜ
banner844
Bağdat'ta Sadr bölgesinde bir stadyum inşaatında çalışan aralarında Akçakocalı Metin Toraman’ın da bulunduğu 18 Türk işçiyi kaçıran Şii grup, işçilerin isimlerini ve grubun taleplerini okudukları bir video yayınladı.

İSTEKLERİNİ SIRALADILAR

Kendilerine Ölüm Mangaları ismini veren grubun talepleri arasında, Kürt petrolünün Türkiye'den ihracatını durdurma, Suriye'de Ceyş-ül Feth'in Fua'a ve Kafrayya'daki kuşatmaların kaldırılmasını sağlama ve Türk askerlerinin Irak'tan çekilmesi var.

SERBEST KALMA ŞARTLARI

Arka planda 'Emrindeyiz ey Hüseyin' yazılı pankartı dikkat çeken silahlı grup, işçilerin serbest bırakılmaları için bazı şartlar yayınladı."Serbest bırakılmaları için Erdoğan'ın yerine getirmesi gereken şartlar şöyle:

- Silahlı kişilerin Türkiye'den Irak'a geçmesini engellemek,
- Kürdistan'daki çalıntı petrolün Türkiye toprağından geçmesini durdurmak,
- Sizin milislerinize [Fetih Ordusu kastediliyor] Foa, Kefreyya, Nubbul ve Zehra bölgelerini kuşatmasını sona erdirmesi ve
[Halep ve İdlib'deki Şii bölgelere] gereken yardımların ulaşmasına müsaade etmeleri talimatı vermek,Erdoğan ve partisi bu talepleri yerine getirmediği takdirde Irak'taki Türkiye çıkarları ve temsilcileri en ağır şekilde zarar görecek."

Videoda kaçırılan Türk işçilerde tek tek kendilerini tanıtarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetten yardım istedi.
Irak Spor Bakanlığı tarafından Türk firması Nurol İnşaat'a verilen stadyum ihalesinde çalışan işçi ve mühendisler, Çarşamba sabah 02.00 civarı şantiyeden kaçırılmıştı.(Kaynak: Al Jazeera)
 
Yorumlar (13)
serdal demir 6 yıl önce
Bence bu iste bi is var tamam tayyibi günahın kadar sevmem ama bu iste bi oyun donuyo bu kardeşler o kızı de oyuna katmışlardır belli
eli silahlı 3-5 çakal 6 yıl önce
ırak ve suriyede ortalık karışık eline silah alan 3-5 çakal kendini bişey sanıyor videodaki en son kişinin o şekilde konuşturulması olayı kimlerin neden yaptığınıda açıklıyor!türkiye güçlüdür işçilerimize bişey olmaz o çakallarında kellesi gider!
Yok artık ! 6 yıl önce
Adam yanlış polıtıka felan ne dıyo ya. Sen kıme neyi ögretıyosun. Erdogan dedımı sıze kaçırılmazsın canınızı guvence altına alıyorum dıye. Kimse can güvenliğinize teminat vermez . O halde bile yardım ısteyıp yalvaracagına bilene iş öğretıyosun yazık!
düzceli 6 yıl önce
gönder,in bordoları alsınlar onların dilinden bordo bere anlar
vatandaş 6 yıl önce
türkiyede işmi yok cumhurbaşkanımızın politikasını senmi karar vercen bizler çoğunluk olarak beğeniyoruz ölümüne kadar R T E siz iş istedinizde yokmu dediler türkiyede filim senaryo yapmayın kalın orda madem politikadan rhts
düzce81 yorumcusuna 6 yıl önce
senin aklın ermez.bu ülke artık bazı ülkeler için çok olmaya başlamıştı.ve türkiyeye böyle mesaj veriyorlar.sen sürünmelisin diyenlere hayır dediği için başına böyle tuzaklar kuruyorlar.umarım bunları anlayacak basiretin vardır.okursan anlayabilirsin
sinsi İRAN 6 yıl önce
kendileri tüm ortadoğuya,sınırı olmayan suriyeye asker,silah veriyor.türkiye güneyden iran tarafından kuşatılıyor.içimizdekiler ne işimiz var ortadoğuda diyor.kaçırılma olayından büyük ihtimal iran parmağı var.israille danışıklı kavgalarını yemiceez.
R. R. 6 yıl önce
iş yine chp ye kaldı bunlar şii miş ya kankileri nede olsa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın