banner851

banner614

TÖRENE DAMGA VURAN DİYALOG

banner619

Kaynaşlı Şehit Sabri Altınbaş Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Turizm Haftası programı kapsamında “Kepçe Devir Teslim” töreni düzenlendi. Törene, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı arasında geçen ilginç diyalog damga vurdu. Ödül vermek için geldiği sahnede mikrofonu eline alan Başkan Bayraktar’ın anadolu lisesinin yanında bulunan arazi üzerinde hayata geçirmek istedikleri proje için yaşadıkları yer tahsisi sıkıntısını “Önümüze engel koyuyorlar” şeklinde dile getirmesi üzerine Vali Dağlı, “Şikayet etme, talep et” yanıtını verdi.

banner846
Gündem 13.04.2017, 14:17 13.04.2017, 14:18
3732
TÖRENE DAMGA VURAN DİYALOG
banner844

Kaynaşlı Şimşir Mahallesi’ndeki Şehit Sabri Altınbaş Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Turizm Haftası kapsamında Kepçe Devir Teslim Töreni düzenlendi.

Törende Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’ın okulun yanında bulunan araziye yapmak istedikleri projeyle ilgili yaşadıkları aksaklığı Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya dile getirmesi ikili arasında ilginç diyaloğa neden oldu.

“Birleşmiş Milletler arazisi gibi hiçbir yere tahsisi yok”
Törende ödül vermek için sahneye davet edilen Başkan Bayraktar, arazinin tahsisi hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Birleşmiş Milletler arazisi gibi hiçbir yere kayıtlı değildi. Geldiğimizde burayı kayıt ettirdik. Şuanda biz tahsisini istiyoruz. Gençlerimiz için butik otel ve kapalı yüzme havuzu projemiz var. Defterdarlık kırk dereden su getiriyor. Burası Birleşmiş Milletler arazisi gibi hiçbir yere tahsisi yok. Biz devlete tahsis ettirdik. Önümüze engel koyuyorlar. Bedelini de sunduğumuz halde yüzde 70’ini hallettik. Kalan yüzde 30’luk kısmı aşamıyoruz. Bilgilerinize arz ediyorum.”

Vali Dağlı, Bayraktar’ın kendilerinden destek beklentisine “Şikayet etme, talep et” yanıtını verdi.

“Düzce turizmine önemli bir katkı sağlayacak”
Bayraktar’ın ardından konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, okulun yeme-içme ve konaklama bölümlerinin Düzce turizmine önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Dağlı, ‘Kaynaşlı’nın eko turizm bağlamında turistleri nasıl ilçede uzun süre tutulabilir’ düşüncesiyle çabalarının olduğunu kaydederek farklı projeleri olduğunu aktardı.

Programda liseden mezun olanlar, kepçelerini alt sınıftaki arkadaşlarına teslim etti. Protokol üyeleri tarafından tiyatroda görev yapan öğrencilere ödül verildi.
Törende Kaynaşlı Kaymakamı Cemal Demiryürek, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Şehit Polis Sabri Altınbaş’ın ailesi, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Yorumlar (11)
torende seyirci 4 yıl önce
sayın valimizin orada kurmus oldugu cumle yanlis oldu kaynasli belediye baskani erol bayraktar gayet net bjr sekilde konuyu arz etti kimseyi suclamadi sikayet etmedi ve isin gercegi ise bu olay orada bu denli soguk ruzgarlara yer vermedi
BAKIŞ AÇISI 4 yıl önce
Sayın Vali, sende şikayet olarak algılama talep olarak algıla.
Kaynaşlı 4 yıl önce
Başkan şikayet etmiyor dile getiriyordur talep e cevap bulamamışsa söyleme gereği duymuştur
sinan k. 4 yıl önce
Sn valim ben kutuphane bırıncısıyım yenı kutuphanemız cok ıyı valımız sagolsun kantınıde actırdı. sayın valım cok tesekkur ederız
kaynaşlılı 4 yıl önce
BU ülke ne çektiyse bürokrasiden çekti..bu engelleri kaldırmak için EVET diyorum..iş hızlı yürümüyor yoksa..
Kaynaşlının sorunu kim çö 4 yıl önce
Çalışanın önüne takoz koymada düzcedeki kadar bürokrasi hiçbir yerde yoktur sorunları çözmesi gereken yetkililer nerde siyasiler muhalefet nerde bravo başkan
şikayet yokmuymuş 4 yıl önce
adam zaten talep etmiş talebi yerine gelmeyince şikayet etmiş....
memet 4 yıl önce
talep şekli acaba nasıl olmalıydı ? sayın valimizin bu durumdan acaba talep anlamında haberi yok muydu.demokrasi böyle bir şey mi acaba.belediye başkanı vali ile isterse sorunlarını görüşemiyor mu da burada böyle konuşuyor,hata,yalnış nerde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın