banner851

banner614

TÖRENLE ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ

banner619

Türkiye’nin ilk Dijital Diş Sağlığı Merkezi ünvanını alan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ödülünü Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci takdim etti.

banner846
Gündem 02.11.2019, 17:23
1584
TÖRENLE ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ
banner844

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın öncülüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda; Düzce’nin sağlık alanında marka bir şehir olması noktasında yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.Bu yılın mart ayında Sağlık Bakanlığı "dijital" ve "kağıtsız" hastane kavramını oluşturmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hastanelerde IT kullanımı hakkında uluslararası ölçekte akreditasyon sağlayan HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) Avrupa organizasyonu ile beş yıllık yeni bir işbirliğine imza attı.


Birlikte yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları dahilinde, HIMSS Türkiye ekibi, 6 Ağustos 2019 tarihinde Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirdi. Türkiye’de O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşılayarak pratikte başarı göstermiş ilk merkez olan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Avrupa’da da az sayıdaki O-EMRAM Seviye 6 hastanesi arasına girmeyi başardı.


30 Ekim - 1 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen "HIMSS'19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen törende Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ödülünü Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ ve HIMSS Başkan ve CEO'su Harold F. Wolf takdim etti.
Öte yandan Türkiye, Avrupa’da en fazla seviye 6 hastanesine sahip olan ülke konumuna geldi. Dijital dönüşüm kapsamında Sağlık Bakanlığı hastanelerinin EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 alması Türkiye için büyük önem taşıyor.
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (9)
Yoldaş 2 yıl önce
Ekibe tebrikler.
Daha iyi işler çıkaracak vizyona sahipler.
Varolsunlar
2 yıl önce
diş hastanesine her gittiğimizde sıra yok dediğin sürece istediğin kadar dijital ol.
Medyatik müdür yine reklamlarda .
Hamza’ya 2 yıl önce
Hamzacım Senin cümlen ile ‘ Kadin Seni s.s bakmiş iste’...
Burak’ın artık şu benim vergim ayağını... emin ol o senden daha fazla vergi veriyordur....
hamza 2 yıl önce
Burda bir kadin doktor vardi birgun gittim otur ne ar agzinda ac dedi sanki niye geldin dercesine dovucek gibi kaba konustu devlet halk icin o hastaneyj yapip sana maas verdiyse s.s. bakacaksin kardesim okumus kaba gorgusuz insanlar
Adore81 2 yıl önce
hizmet gelişimi okadar iyiyse niye şehrimiz hastaları Bolu'ya gidiyor biliyomusunuz acaba yetkili etkisizler.
GÖKHAN SERDAR 2 yıl önce
yöneticilik vasfı ve eğitimi olmayan kabalaklı dr numan çabuğunda 112 nin başındayken düzce halkına yaptığı işgenceyi ses kayıtlarından dinleyip son 10 yılın ödülünü vermeleri lazım.
hamza 2 yıl önce
sasilacak is yorum bile yapamiyorum
Aziziyeli 2 yıl önce
Pahalı oteller güzel tatiller sağlık sadece reklam ve tabelaya odaklanır mı oldu arkadaşlar ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık