banner851

banner614

TOZAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

banner619

Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan’a hakaret edildiği gerekçesi ile soruşturma başlatılan özel bir kanalda yayınlanan programın sunucu ve konuklarına tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Kimlik kartında Türkiye Cumhuriyeti yazan her vatandaşımız bugün can, mal ve namus güvenliğini sağlayabiliyorsa bu durumun birinci müsebbibi Başkomutan Atatürk’tür.” dedi ve ekledi: “Atatürk’e dil uzatanın soyu bozuktur!”

banner846
Gündem 11.05.2017, 14:03 11.05.2017, 18:45
1899
banner844

Geçtiğimiz günlerde özel bir kanalda yayınlanan programda Mustafa Kemal Atatürk ile manevi kızı Afet İnan’a hakaret edilmesine bir kınama da CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan geldi. Tozan, Cumhuriyet’in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve haklarında soruşturma başlatılan sunucu Mustafa Armağan ve konuk Süleyman Yeşilyurt’a ateş püskürür açıklamalarda bulundu.

Başka baba özlemleri mi var?
“Biz hepimiz Ata’nın manevi evladıyız bunlar kimin evladı?” diyen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan konuya ilişkin şu ifadelerde bulundu:

“Kimlik kartında Türkiye Cumhuriyeti yazan her vatandaşımız bugün can, mal ve namus güvenliğini sağlayabiliyorsa bu durumun birinci müsebbibi Başkomutan Atatürk’tür. Bizim için minnet sebebidir. Bizler Atatürk’ün manevi babamız olmasından ancak onur, gurur ve şeref duyarız. Aksini iddia edenlerin başka baba özlemlerinin mi olduğunu sorar, namuslarının güvence altında olmasından rahatsız mı olduklarını sorgularız. Diğer yandan Atatürk ve manevi kızına dil uzatan şeref, ahlak, edep yoksunları kimdir, nedir diye bakıyoruz. Görüyoruz ki önümüze Atatürk’ün emaneti olan TSK’ya kumpas kuran ve subaylarını yine iğrenç iftiralarla TSK’den ihraç eden örgütün uzantısı olan medya kuruluşları ile organik bağlarını görüyor ve tetikçiliklerine farklı medya kuruluşlarında devam ettiklerinin altını çiziyorum. İktidara; bunlar tesadüf mü diye soruyor FETÖ ile mücadelede bu kişiler için göreve davet ediyorum.”

İskilipli Atıflar türedi!
Armağan ve Yeşilyurt’u günümüzün İskilipli Atıf Hocalarına benzeten ve bu hocaların nasıl bir amaca hizmet ettiğini anlatan Tozan şöyle konuştu:

“Milli mücadele yıllarına baktığımızda İskilipli Atıf Hoca diye biri çıkıyor karşımıza. Ünvanı hoca ama yaptıkları ve amacı çok başka. Neler yapıyor bu hoca müsvettesi, Kuvayı Milliye çalışmalarını baltalamaya çalışıyor, din istismarı yapıyor, Atatürk için idam talebinde bulunuyor, Yunan uçaklarından ‘Yunan'a sıkılan kurşun, peygambere sıkılmış sayılır.’ diyen bildiriler dağıtılmasına sebep oluyor. Atatürk ve manevi kızına yapılan ahlak dışı karalamalara baktığımızda günümüzün İskilipli Atıfları’nın türediğini görüyoruz.”
 
“Atatürk’e dil uzatanın soyu bozuktur!”
Son olarak Atatürk’e dil uzatanın soyunun bozuk olduğunu kaydeden Tozan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bugün ay-yıldızlı bayrağın altında hepimiz kardeşçe yaşıyorsak, mukaddesatlarımız varsa, bu topraklar altında yatan atalarımızın mezarlarına düşman ayağı basmıyorsa, bugün yurdun dört bir tarafında camilerde beş vakit ezanlar okunuyorsa, bunun mimarı başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Milletçe üstümüze düşen Cumhuriyetimizi müdafaa etmek onu bizlere emanet edenleri hayır ve saygı ile yad etmektir. Bu hem insani hem tarihi bir sorumluluktur. Aksini düşünmek ihanettir. Nankörlük etmek ise en basit haliyle şerefsizliktir! Türk milleti tarihe son dersini Mustafa Kemal ile vermiştir. Aynı millet ona uzanan dillere en güzel cevabı da vermeyi bilir. Dil uzatacak olanların ilk işi ise dört kuşak geriye soy ağaçlarını açıklaması olacaktır. Zira her Türk tarih yazar, nesebi bozuk olan ise tarihi yanlış yazar!”

Yorumlar (27)
Saffet 4 yıl önce
Chp yi sevmesemde düzce il başkanını seviyorum tozan çok güzel bir siyasetçi konulara bakış açısı ve konuşmaları mükemmel
akgenç 4 yıl önce
Yapılan en büyük yanlışlardan biri de Atatürk'ü kişiselleştirmektir bence . Chp'nin kurucusu diye sadece sizin mi atanız ? Atatürk'e laf edemezsiniz .
ak genç 4 yıl önce
Bir ak partili olarak söylüyorum bunu . Biz Türküz . Lazı çerkezi manavı kürdü .. hepimiz biriz . Biz bu Ülkede kardeşce yaşayabiliyorsak bunu Atatürk'e borçluyuz . Kimse bunun aksini iddaa etmiyor . Her millette bir kanı bozuk çıkar .
soner 4 yıl önce
tutmayın şu küçük enişteyi
Erol 4 yıl önce
Heykele tapma devri kapandı atatürkü arkanıza alipta siyaset yapmayın icrata bakin
Ülkücü 4 yıl önce
Peygamberimizle Başbuğ Mustafa Kemali kıyaslamak saçmalıktan öte değildir!Atatürke saygısızlığın sebebi CHP olamaz ATATÜRK CHP nin değil TÜRK'ün Lideridir!Herkesi mantığa Nizam-ıAlem İlahi Kelimetullah'a davet ediyorum!İslamı Türklükle yaşa
Faruk 4 yıl önce
Bravo Başkan
Düzceli 4 yıl önce
Yıllarca bu milletin dini değerlerine sövdünüz. Baş örtüsüyle uğraştınız. "Gökten indiğine inanılan kitaplarla ülke yönetilmez"dediniz. İnançlı insanlara "gerici-yobaz" didiniz. Hz. Muhammed (sav) efendimizle dalga geçtiğinizi zannettiniz. Susunuz...
Ali Ekrem 4 yıl önce
Tozan başka bir meseleden bahsediyor,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın