banner851

banner614

TOZAN GÖREVDEN ALINDI!

Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınırken yerine vekaleten Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük getirildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin'in asli atamasına kadar Kaymakam Sündük, genel sekreterliğe vekalet edecek.

banner619
Gündem 07.12.2016, 14:33 07.12.2016, 16:42
10427
TOZAN GÖREVDEN ALINDI!

Düzce İl Özel İdaresi'nde beklenen değişim gerçekleşti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı. Uzun süredir görevden alınacağı konuşulan Tozan ile ilgili karar bakanlıkta  imzadan çıkarken, yerine vekaleten Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük getirildi. Genel sekreterliğe atanmasına kesin gözüyle bakılan İl Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin'in resmi ataması yapılana kadar Kaymakam İsmail Sündük, genel sekreterliğe vekalet edecek.

Başkan Keleş, bacanağını böyle savunmuştu
1999-2009 yılları arasında Gümüşova Belediye Başkanlığı yapan Muharrem Tozan, 22 Nisan 2014 tarihinde Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atanmıştı. AK Parti'deki bazı kesimler tarafından çalışmalarının beğenilmediği kulislerde konuşulan Tozan'ın görevden alınmasına ilişkin yazının İçişleri Bakanlığı'nda olduğu geçtiğimiz pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, aynı zamanda bacanağı olan Tozan'ı şiddetli şekilde savunmuştu.

Yerel yöneticilik geçmişini anımsattığı Genel Sekreter Tozan'ın iki dönem Gümüşova Belediye Başkanlığı yaptığını söyleyen Başkan Keleş, Tozan'ın çok başarılı çalışmalara imza atan bir isim olduğunu vurgulamış ve "Tozan ne yapmış? Yolsuzluk mu yapmış? İşini mi iyi yapmamış? Ne gerekçe ile görevinden alınmak isteniyor? Hiç kimse gereksiz bahane ve açıklamalarla çalışan, işini yapan, görevinde başarılı bir ismi görevinden uzaklaştıramaz! Birileri Düzce Belediyesi'nden ve İl Özel İdaresi'nden elini çeksin!" demişti.


Yeni İl Genel Sekreteri Selim Metin
Öte yandan Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği koltuğuna resmi atama yapılarak oturması beklenen Selim Metin, 2 Mayıs 1975 yılında Düzce’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Düzce’de tamamlayan Metin, 1997 yılında devlet memuru olduktan sonra, 2002 yılında Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu Mahalli İdareler, 2004 yılında İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Yerel Yönetimler Programı'nda tamamlayan Yeni İl Genel Sekreteri Selim Metin, 2006 yılında Almanya'nın Hannover şehrinde görevli olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Düzce-Çilimli İlçe Özel İdare Müdürlüğü'ne, 2009 yılında da Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı'na atandı. Metin, evli ve iki çocuk babası.

banner844
Yorumlar (70)
salla 4 yıl önce
ALLAH buyuk daha buyuk sorunlar yasar isllah
hasan 5 yıl önce
muharrem tozan,belki hepsini halledebilirsin ama sınavsız memur yaptığın o kişiler yüzünden binlerce gencimiz sınava girerken,aileler dersane parası okul masrafları öderken adaletsiz bir şekilde sınavsız memur yaptığın kişi yada kişiler yüzünden hesap veremeyeceksin. devlet malını kendi şahsiyet hesabınıza kullanarak birilerine torpil geçerek dürüst olunmaz. daha çok şey diyeceğim ama sen anlamışsındır dediğimi.bize gelince kpssden kaç puan aldın demesini biliyordun,o sınavsız memur yaptığın kodoman çocukları kaç puan aldı.yazıklar olsun sizlere.
Düzceli 5 yıl önce
Bir gün yaptığınız bu haksızlığın bedelini mutlaka ödeyeceksiniz.Sayın vali,sayın siyasiler ve ençokda Fevai beyin bu konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz.Bu size misli misli dönecek Allahın adaleti hiç şaşmaz.
Tuna ak 5 yıl önce
Muharrem bey çok efendi düzgün bir insandır 20 yıldır da tanırım insanları seversin sevmezsin o ayrı konu tercih meselesi ama bu derece rencide edici yorum yapmak hiç doğru değil insanların Bir aile hayatları var unutmayalım lütfen
Mustafa göztok 5 yıl önce
Okuyorumda klavye. Erkekleri çok beyler biz recep tayyip erdoğana oy veriyoruz bunu bilin valileri görevden alan kişiler genel sekreteri görevden aldırması normel çünkü düzcede şuan çok büyük rant kavkası var il başkanı millet vekilleri yandaşları ihale alamıyo ben olsam işime engel olan dürüst adamların ayağını kaydırırdım ama helal olsun lise mezunu vekil ve yandaşları düzceyi istediği gibi yönetiyorya tebrik etmek gerek
Hava er 5 yıl önce
Muharrem tozan saygıyı en çok hak eden insanlardan bir tanesidir gitmesi gerekenler gitsin işini yapanlar değil
tozan 5 yıl önce
Tozan bey mudur oluyo siz burda ne tartisiyosunuz kelese hiç bisey olmaz
mert 5 yıl önce
Tozanın görevde alınması önemli. Çünkü Düzcede yıllardır süre gelen bir çürüme var. Bu çürümeye başkan keleş sebep oldu. Akrabalarla şehri yönetmek mümkünmüdür Allah aşkına? Siz tozanın Başkan Keleş yanlış bir iş yaptığında, hayır bu böyle olmaz diyerek yetkili mercilere durumları iletebileceğine inanıyor musunuz.? Belediyede ki sistemin doğru işlemesi mümkün müdür? Türkiye şehirleri hızla gelişirken Düzce neden olduğu yerde saymıştır? Bu süreç kaçınılmazdı ve gerçekleşti. Düzce halkı kendi içerisindeki kanserli hücreleri temizliyor. Bütün Düzceliler bu konuya dahil olmalı ve bu yapının değişmesi için, bütün güçleri ile baskı oluşturmalıdırlar. Eğer bu baskı sonuç veririse bundan sonra gelecekler, halkın menfaatleri doğrultusunda hizmet etmeye mecbur kalacaklardır. İktidar Düzceyi mercek altına almalı ve bu sorunu Keleş ve ekibini görevden alarak bir an önce çözmelidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın