banner851

banner614

TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

banner619

3-11 mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası dolayısıyla Anıtpark’ta program düzenlendi. Programa katılan öğrencilerin ellerindeki pankartlarda yazılı sloganlar dikkat çekti.

banner846
Gündem 08.05.2012, 13:38
341
TRAFİK HAFTASI KUTLANDI
banner844

 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler Anıtparkta gerçekleştirildi. Programa Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Süreyya Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel ve İl Jandarma Alay Komutan Vekili Ali Dönmez katıldı.

Anıta çelenk koyulması ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ile devam etti. Trafik haftası ile ilgili konuşan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Ömer Kul, Trafiğin insan hayatındaki önemine vurgu yaparak, yaşamın her safhasında trafikle iç içe yaşandığı için kurallara her zaman uymak gerektiğine değindi.

Daha sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. Ardından Yılın trafik polisi Oğuz Çavdar’a, Yılın Sürücüsü Ferdi Muçu’ya, Yılın zabıta elemanı Cüneyt Sezer’e ve Yılın Jandarma Trafik Timinden Jandarma Kıdemli Başçavuş Ercan Tanver’e ödülleri verildi.

Öğrenciler, trafik güvenliğine işaret eden sloganların yazdığı pankartlarla törene katıldı.

Anıtpark’ta kurulan stantlarda Trafik Polisleri tarafından trafik levhaları, radar, alkolmetre gibi cihazlar tanıtıldı.

 

Yorumlar (0)