banner614

TRAFİKTE YENİ DÖNEM!

banner619

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, korsan taşımacılıktan kurtulmak ve bu konuda yanlış yapanların da yanlışlarını engellemek adına Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi'nin devreye alındığını belirtti.

banner846
Gündem 10.06.2018, 12:48 11.06.2018, 18:27
5846
banner844

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan "Korsan taşımacılıktan kurtulmak ve bu konuda yanlış yapanların da yanlışlarını engellemek adına Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi çok önemli. Bununla ilgili yasal zemin oluşturuldu" dedi.

KORSAN TAŞIMACILIKTAN KURTULMAK İÇİN U-ETDS GELİYOR
Kara yolu taşımacılığa ilişkin geçen yıl başlattıkları çalışmaları daha iyi hale getireceklerini dile getiren Arslan, içerine sinmeyen kısımları yeniden ele alacaklarını vurguladı.

Arslan, sürekli gelişen ve değişen böylesine dinamik bir sektörde gelişmeleri takip ettiklerini kaydederek, 8 Ocak'ta yayınlanan Kara Yolu Taşıma Yönetmeliği'nden bahsetti.

Bakan Arslan, "Korsan taşımacılıktan kurtulmak ve bu konuda yanlış yapanların da yanlışlarını engellemek adına Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi (U-ETDS) projesi çok önemli. Bununla ilgili yasal zemin oluşturuldu. Bunu kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz. Geçmişte olduğu gibi belki bundan şikayetçi olan arkadaşlar olacak ama sonunda görecekler ki sonunda sektör de kazanacak, ülkemiz de kazanacak" ifadesinde bulundu.

Bu sistem sayesinde korsanla mücadele edileceğini dile getiren Arslan, sektörde haksız bir şekilde rekabet etmek isteyenlerin engelleneceğini aktardı. (Kaynak: haberler.com)

Yorumlar (4)
far 3 yıl önce
Allah aşkına akşamları trafiğe çıkın,neredeysse araçların % 80 nının far ayarları bozuk.
Aa 3 yıl önce
Bir de çakma zenon...
Ali 3 yıl önce
Duple yol yaptım diye millete reklam yap.70 km hızlimiti koy milleti 260 kadran aracıyla bisikletlerle yarıştır.Sonra hızlimiti geçince cezayı yapıştır.
Yavuz0881 3 yıl önce
Topunuzun YAHU artık taş devrindeki araçlarla gezmeniz gerek her yer kamera tabiki peşinden ceza
13°
hafif yağmur