banner851

banner614

TRAMVAY YOLUNDA HERKES DÜŞÜYOR!

“Yayalaştırma Projesi” kapsamında trafiğe kapatılan İstanbul Caddesi’nde yapım çalışmaları devam eden nostaljik tramvay hattı, vatandaşın zorlu sınavı haline geldi. Tramvay yoluna ayağı takılarak düşen vatandaşlardan Recep Acar, “Kafamda, dizimde, morluklarım var. Bir an önce tedbir alınmalı.” dedi.

banner619
Gündem 29.08.2017, 15:28 31.08.2017, 10:34
3794

Trafiğe kapatılan İstanbul Caddesi vatandaşları farklı sorunları beraberinde getiriyor. Yayalaştırılan caddede Düzce Belediyesi önünden Düzce Valiliği kavşağına kadar yapılacak tramvay hattı çalışmaları vatandaşı talihsiz kazalarla karşı karşıya bırakıyor. Tramvay yolu için kazılan asfalta dökülen betonun zeminden yaklaşık 10 santimetre yükseklikte olması vatandaşın takılıp düşmesine neden oluyor.

Tedbir alınsın!
Konuyla ilgili çok sayıda şikayet telefonu alan Haber Merkezimiz bugün arayan vatandaşlardan Recep Acar’la bir araya geldi. Başından geçenleri anlatan Acar, sorun için bir an önce tedbir alınması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

“Tramvay yolunun olduğu noktada geçmek isterken ayağım takılınca yüzü kapak düştüm. Kafamda, dizimde, morluklarım var. Bu sabah da burada bir bayan düştü. Buraya tedbir amaçlı dubaları koymuşlar. Bunlar vatandaş için tedbir değil ki trafik için bunlar. Herkes düşüyor ve belediyenin tedbir alması gerekiyor. Tedbir için şerit çekebilirler. Vatandaş bunu fark etmiyor ki.”

Yaya yolunda “Motor Krallığı”
İstanbul Caddesi’nde sorunlar bununla bitmiyor. Vatandaşların boğuştuğu bir başka sorunsa caddeye girmesi yasak olan motosikletler… Yaya yolunda seyreden motosikletler, yolu işgal ederek vatandaşları rahatsız ediyor. Yayalara ait olan bir yolda “gerekirse yayalar çekilsin” mantığıyla hareket eden sürücülerin rahatlığı, denetimlerin artırılması gerektiğine işaret ediyor.

Haber:Ö.YILMAZ

Yorumlar (30)
Düzceli 4 yıl önce
Merak ettiğim tramvay yolu kazılmadan on gün önce bisiklet yolu diyerek çizildi.Şimdi bisikletli vatandaş ile tranvay aynı çizgidenmi gidecek.Gitmiyecekse bisiklet yolundaki masrafı keleş cebindenmi verecek vatandaştanmı çıkacak?
..... 4 yıl önce
kod farkına dikkat çekseydiniz yeterliydi.
Metin 4 yıl önce
InşAllah o çukura vakti gelince onlar düşer ler düzcenin çok caddesi varya yolu trafiğe kapatıyor hizmet adı altında ben nasıl yerim
ismail 4 yıl önce
ah be nerde eski düzcem melen boyu at arabalari, melenden akan su toprak renginde cöp ne ararsan var ,karpuzcular cürümüs karpuzlari dereye atardi trafik desen hallac pamugu gibi,millet kömür kokusundan rahat nefes alamiyordu..........
Rtz 4 yıl önce
Havaya yada yere bakmakla alakasi bisey yapiysun sonucunu dusunmeden yapiyosun ya tam yap bitir yada oyle sacma sapan bi cikinti yapmaa gozumun onunnde kac kisi dustu cocuklarin dizleri parcalandi hepp
Vatandaş 4 yıl önce
Telefonu gözünüze değil cebinize sokarsanız düşmezsiniz teknoloji sevenler
düzce 4 yıl önce
gözünüz hava da yürümeyin sizde yolu boş buldunuz at koşturuyorsunuz...
LÜTFÜ IŞIK 4 yıl önce
SAYIN YETKİLİLER BU CADDEDE BİSİKLET VE MOTORSİKLETLE GEZMELERİNE ÖNLEM ALIN..ÇOLUK ÇOCUKLAR EZİLECEKLER.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın