banner615

banner614

banner701

TRAMVAYIN İHALESİ YAPILDI

banner619

Yayalaştırma Projesi kapsamında İstanbul Caddesi’nde Beyoğlu’nun meşhur İstiklal Caddesi havasını estirecek nostaljik tramvayın ihalesi yapıldı. Lokomotif ve ray ihaleleri ayrı ayrı yapılan tramvayın belediyeye maliyeti 1 milyon 700 bin TL olacak.

Gündem 03.08.2017, 18:10 05.08.2017, 11:40
4786
banner785

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in gözbebeği projelerinden biri olan İstanbul Caddesi’nin yayalaştırılması çalışmaları sürüyor. Açık hava alışveriş merkezi haline getirilmesi planlanan caddeye İstiklal Caddesi havası verecek nostaljik tramvayın ihalesi yapıldı.

Yaklaşık 20 yıldır gelen belediye başkanlarının hayali olan ancak hayata geçirilemeyen projeyi uygulama kararı alan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ‘Jübilem olacak’ diyerek 4 Temmuz tarihinde caddeyi trafiğe kapattı. Projenin içerisinde yer alan detaylardan biri olan nostaljik tramvay ise aydınlatmalar ve yapılacak diğer detaylarla birleşince caddeye meşhur İstiklal Caddesi havası verecek. Ayrıca vatandaşlar tarafından bu tramvay araç olarak da kullanılabilecekken ortaya nostaljik bir görüntü de çıkmış olacak.

Kısa zamanda caddeye yapılması beklenen ve cadde boyunca 950 metre gidip gelecek tramvayın ihalesi yapıldı. Lokomotif ve ray ihaleleri ayrı ayrı yapılan tramvay belediyeye ise 1 milyon 700 bin TL’ye mal olacak.

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (44)
SUALİM SİZE 3 yıl önce
TRAMVAY SURİYELİLERE BELEŞMİ
Aykut 3 yıl önce
Benim verdiğim verginin her bir kuruşu haram olsun.Düzcenin bir çok ihtiyacı varken bu kadar saçma sapan harcamalar nasıl yapılır?
hıdır 3 yıl önce
2 yagmur yagdımı yollar hep su doluyor bunlarla ılgılendıkten sonra bu ıslerle ılgılensen baskan daha ıyı olur
Apsuva 3 yıl önce
Arkadaşlar projede yarışıyoruz.Açıldı Düzce busene Sayın Keleş Kalıcı konutlarada senede 1 gün kullanılmak için ucube yaptıŞuan Stadın içi temizlenmedi bile başı boş. Yine 12 ci bölge devam eden ne olduğu belirsiz bi çalışma daha var.
EROL EROL 3 yıl önce
Ne gerek vardıkı o kadar paraya. cok paranız varsa bouzuk ara yolları yaptır başkan. Şak şak yapmaya gerek yok
YAZIK 3 yıl önce
BEN vatandaş olarak razı değilim, benim yolum bozuk iken böyle bir yere bu kadar para aktarılmasını da Allah sorar
Tramvay 3 yıl önce
Aptalca boşa harcanan bir para. Yazık. Sokaklar mayın tarlası gibi ama adam tramvayda , tramvay diyor. Yani illa ki bindirecek. Bu kadar yurt dışı gezisi yaptı bula bula led ışıklar ve tramvayı buldu muhterem.
Ali 3 yıl önce
Tramvay?? Yazık ya, önce bi altyapı şart, trafik felç herğün başka bi vaka.
Sonra bu merkez içindeki ışıklandıra kimin fikri çok merak ediyorum, işiklanfırma olsun ama bu tür değil, kendimi Avrupa'da Noel baba kutlamalarında gibi his ediym
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı