banner851

banner614

"TRUMP’TAN SONRAKİ EN BÜYÜK ZARARLI!"

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce'de özellikle fındık ağaçlarına verdiği zarar nedeniyle 'Yeşil katili' olarak anılan Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısı hakkında yaptığı konuşmada, hem bakanlığı etkin mücadele için göreve çağırdı hem de ABD Başkanı Donald Trump üzerinden ilginç bir benzetme yaptı

banner846
Gündem 17.10.2019, 11:02 18.10.2019, 12:06
1583
banner844

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ankara'da Düzce'nin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde bu kez son yıllarda üreticilerin kabusu olan Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısını gündeme taşıyan Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı etkin mücadeleye davet etti.

Fındık ve dut ağaçlarına dadanarak verimi büyük oranda düşüren kelebeğin hala ağaçlarda görülmesi yüzünden sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Yılmaz, gündemdışı yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Tarım Bakanlığı durumun vahametinin farkında değil"

"Son üç yıldır Amerikan Beyaz Kelebeği Batı Karadeniz Bölgesi'nde başta fındık tarımı yapılan araziler olmak üzere orman alanlarını da ciddi oranda tehdit etmektedir. Dut ve dişbudak ağaçlarından yayılan Amerikan Kelebeği fındık rekoltesinde yüzde 40'lara varan zarar vermektedir. Tarım müdürlükleri ve Tarım Bakanlığı durumun vahametinin farkında olmasalar gerek ki yılda bir sefer kimyasal ilaç dağıtarak mücadele edebileceklerini zannetmektedirler. Bakanlığımızın yapması gereken zararlı, bulaşmış ve bulaşması muhtemel alanların bir an önce tespit edilip biyolojik, fiziksel ve kimyasal mücadelenin birlikte yapılmasıdır. Amerika’dan gelen Trump’tan sonraki en büyük zararlı Amerikan Beyaz Kelebeği'dir diyorum ve mücadelenin etkin bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum."

Yorumlar (6)
Haydar baş 2 yıl önce
Palamutta çıkmadı bu sezon sayın vekilim onuda bi söleyin size zahmet
ADAM 2 yıl önce
ÜMİT YILMAZdan ALLAH Razı olsun. İyi ki seçilmiş. Yıllardır oyumuzu verdiğimiz parti nerelerde.. Yaptıklarını söküyorlar. Siz ne işe yararsınız arkadaş. İşinizin başına gelinde HİZMET EDİN HİZMET.. Hiç sorunları dile getirmek için kürsüde yer almıyorsunuz. Bu mu millete vekillik. Özellikle Çakır... Aldığın araba halkın dilinden düşmüyor. Keleşten sonraki 2. zarar sensin. 3. zararda işe yaramayan yatırımlar sökülüyor.. Yazıklar olsun aldığınız paraya yazıklar olsun size verilen oylara..
Köylü 2 yıl önce
DÜZCENİN SORUNLARINI BİLEN GERÇEK BİR MİLLETVEKİLİ. BÖYLE DEVAM HELAL
Gurbetci 2 yıl önce
Tarım il müdürlüğü göreve lütfen ilaçlayın hatta ilaçlama amerikanyadan başlasın böcekler oradan ürüyor
Sabır 2 yıl önce
Adam gibi adam helalin var.
heyy 2 yıl önce
Böcek uçuyor yakalamıyoruz umit kardeş