banner851

banner955

“TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ” ALDI

Düzce’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan Pakmaya, sektöründe “TSE Covıd-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazanan ilk firma oldu.

Gündem 10.08.2020, 16:30 10.08.2020, 16:15
1733
“TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ” ALDI
banner1032

Pakmaya, küresel COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında; İzmit, İzmir Kemalpaşa ve Düzce’de yer alan fabrika ve tesislerinde, Türk Standartları Enstitüsü’nce belirlenen tüm kriterleri başarıyla tamamlayarak; “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” alan sektöründeki ilk firma oldu.

Küresel COVID-19 salgınının başladığı ilk günden beri Türkiye ve Avrupa’daki fabrikaları ve tüm tesislerinde üst düzey önlemler alarak çalışmalarını sürdüren Pakmaya, sektöründe bir ilke daha imza attı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan kılavuzdaki kriterleri yerine getirerek Türkiye’deki İzmit, İzmir Kemalpaşa, Düzce’de yer alan dört fabrikası ve tesisleri için “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni alan Pakmaya, Türkiye’nin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu başta ekmek mayası olmak üzere, yüzlerce çeşit ürününün kalite ve hijyen güvenliğini belgeledi.

Yarım yüzyıldır Türkiye’de sektörünün öncüsü ve dünyanın lider markalarından biri olan Pakmaya; yaptığı açıklamada, küresel COVID-19 salgını ile mücadelenin toplumsal birliktelikle mümkün olacağını bildirerek, çalışanları ve tüm tesisleriyle beraber mücadelenin bir parçası olduğunu vurguladı.

HABER: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (2)
Misafir 2 yıl önce
Düzcede bu belgeyi alan ilk firma divapan fabrikayı bir gezinde önlem nasıl alınırmış bir görün
görüş 2 yıl önce
Bas parayı al belgeyi TSE de neki
29
açık