banner851

banner614

TSO MECLİS ÜYELERİNDEN FLAŞ KARAR!

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olağan meclis toplantısında Düzce’den geçmesi halinde maliyeti 1 milyar Dolar azalacağı öngörülen İpek Yolu tren hattı güzargahının şehirden geçmesi için talepte bulunulması kararı alındı. Meclis üyeleri en kısa zamanda gerekli çalışmaları yaparak yetkililere ‘Bu hat Düzce’den geçsin’ diyecek. Toplantıda ayrıca iş yerlerinden alınan evsel katı atık bedeli ile iş yerlerine ait sanayi ruhsatlarının ticaret alanına çevrilmesi gündeme gelirken meclis üyelerinden iki konu hakkında dikkat çeken açıklamalar geldi.

banner846
Gündem 30.10.2017, 19:58 01.11.2017, 14:07
4549
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Ertan Taşlı başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısı Ağustos ve Eylül ayları mizanlarının oy birliği ile kabul edilmesiyle başladı. Yönetim Kurulu taleplerinin tamamı meclisten geçti.

‘Bu hat Düzce’den geçsin’
Meclis Üyesi Eyüp Topçu, Dünyaca ünlü ticaret güzergahı İpek Yolu tren hattının Düzce’den geçmesi halinde maliyetinin 1 milyar Dolar daha az olacağının hükümet gündemine geldiğini, bunu da Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Ayhan Şamandar’ın kendisine ifade ettiğini mecliste paylaştı. Topçu’nun açıklaması üzerine mecliste konu üzerine gerekli çalışmanın yapılarak ‘Bu hat Düzce’den geçsin’ talebini ilgilere mercilere iletilmesi görüşüldü. Meclis üyeleri, hattın Düzce’den geçirilmesi için alt yapı hazırlıklarının tamamlanarak yetkililerden talepte bulunma konusunda hemfikir oldu.

‘Dünya’da böyle zam görülmedi’
Meclis Üyesi Bilal Türkan Düzce Belediyesi’nin iş yerlerinden aldığı evsel katık atık bedeline gelen zamla birlikte geçen yıla göre arttığını ifade ederek tepki gösterdi. Türkan, “800 lira olarak alınan evsel katı atık bedeli 2000 lira seviyelerini gördü. Bu ne biçim zam. Dünya’da böyle zam görülmedi. Faturadaki tutarı gördüğümüzde emlak vergisi zannettik. Belediyenin topladığı para kanuna aykırıdır. Çukur açıyor. Çöpü atıp üstünü kapatıyor. ‘Tesis var’ denilerek haksız para alınıyor. Bir de iki ayrı fatura kesiyorlar. 197 lira KDV’si var. O 197 lira, tren parası galiba.” dedi.

‘Zam yapma gereği hissettiler’
TSO Meclis Üyesi aynı zamanda MHP’li Belediye Meclis Üyesi Eyüp Topçu ise MHP grubu olarak Düzce Belediye Meclisi toplantısında bu duruma karşı geldiklerini fakat üç yıldır suya zam yapılmadığı için AK Partili meclis üyelerinin zam yapma gereği hissettiklerini ifade etti.

‘Sanayi ruhsatları ticari alana çevrildi’
Meclis üyesi Türkan yeni sanayi çarşısındaki sanayi ruhsatı bulunan iş yerlerinin ruhsatlarının değiştirilerek ticari alana çevrildiğini kaydetti. Sanayi ruhsatının değiştirilerek ticari alana çevrilmesiyle geleceklerinin bir kişinin iki dudağı arasına bırakıldığını savunan Türkan, “Bir yerde 50 yıllık kalkınma olur. Çocuk oyuncağı gibi oynanmaz. Bunlar Düzce’nin çok büyük sorunu.” şeklinde konuştu.

Sorunlar Başkan Ay’a iletilecek
Meclis üyeleri Türkan’ın konuyu gündeme getirmesi üzerine değişikliğin bölgenin kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınmış olabileceğinden dolayı gerçekleştirildiği ihtimali üzerinde durdu. Meclis üyeleri evsel katık atık bedeli ile sanayi ruhsatlarının ticari alana dönüştürülmesi ile ilgili konuları Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’aı ziyaret ederek aktarma kararı aldı.

Meclis üyeleri ‘Açılsın mı, açılmasın mı?’ anketi yapılan İstanbul Caddesi için de görüşlerini aktarmak istediklerini dile getirdi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (9)
ahmet telli 4 yıl önce
cok dogru bır gırısım ancak bu ıktıdarla ımkansız
amaç belli 4 yıl önce
hat düzce den geçsin ki,hat üzerindeki beş kuruş etmeyen araziler mahkemelerle kat kat fazla para etsin,yeni zengincikler meydana çıksın.geçse sanki buradan alişveriş yapacaklar.
Düzce Tso ne iş yapıyor 4 yıl önce
Düzce'ye modern bir bina kazandıramayan düzce için proje yapamayan kardüz gibi eftenia otel gibi kurugöl gibi yerleri yatırımcı bulamayan düzce tso Düzce'de ne icraat yapıyor
bilgisiz 4 yıl önce
bu saydıkların kimin görevi, bilmeden sallıyorsun.
bir bakan iş olmuyor 4 yıl önce
Düzceye gelmesini başarırsanız elbette Düzce için çok iyi olur ancak bu işte siyasilerin büyük çabası gerekiyor, bizde de öyle çaba harcayacak siyasetçi yok, onlar ancak kendi istediklerini yapmanın peşindeler
Can . D 4 yıl önce
BELEDIYE BASKANI HALKIMIZ ICIN KARAR ALACAKSA BU YAPILAN ZAMI GERI ALIR LAMI CIMI YOK
Ufuk 4 yıl önce
1 milyar dolar ciddi bir rakam. Acaba düzceden geçmeyip de ankara Bilecik Adapazarı güzergahını mı dolaşıyormuş? Ya da 1 milyar dolarlık bir güzergah nasıl olabilir ki? Tabiki düzceden geçmesi bize fayda sağlar da benim merak ettiğim şey başka
Gölge Adam 4 yıl önce
Akp il başkanı mi yoksa kelesti galiba düzcede istasyon olacak demisti ulan elinizde KURANI KERİM DILINIZDE YALAN YALANLARINIZLA NEREYE KADAR UMARIM TÜRK MİLLETI UYANMIŞTIR BILIYORUZ KOYUNLAR MEEEEE EDECEK ŞİMDİ
. 4 yıl önce
çevre bakanlığı düzce şehir gelişim planında zaten bu hattın düzceden geçtiği görülüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın