banner851

banner614

TSO’DAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK UYGULAMA!

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye’deki tüm odalara örnek nitelikteki “Söz Üyemizde” etkinliğinin 4.’sü finans, emlak, danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren üyelere yönelik gerçekleştirildi. Toplantıda, sektörün sorunlarına ortak çözüm yolları arandı.

banner846
Gündem 05.03.2020, 11:33 05.03.2020, 16:07
1883
banner844
banner785

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni uygulamalarından biri olan “Söz Üyemizde” etkinliklerinin dördüncüsü finans, emlak, danışmanlık sektörünü kapsayan 9. Meslek Grubu’na yönelik olarak gerçekleştirildi.

Yemekli toplantıya, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli,  Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Meclis Üyemiz Ertan Taşlı, 9. Meslek Komite Başkanı Metin Koç ve meclis üyeleri Özkan Çakır, Selim Koçak, KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Necmi Köroğlu, Düzce Tapu İl Müdürü Atilla Eren, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile 9. Meslek Grubu üyeleri katılım sağladı.

Sektörün sorunlarına ortak çözüm aranıyor

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “Söz Üyemizde” etkinliğinin çok önemli bir fırsat olduğunu ve sektörün sorunlarını belirleyerek ortak çözüm önerileri geliştirmek olduğunu söyledi.

Şahin oda faaliyetlerini aktardı

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, oda faaliyetlerini aktardı. Şahin, 2018 nisan ayından bu yana odanın ve Düzce’nin gelişimi için oda tarafından atılan adımları katılımcılara aktarırken, 2020 yılında ağırlıklı olarak eğitim ve ihracat odaklı çalışmalar yapılacağını ifade etti. Oda Başkanı Tuncay Şahin, proje okulu, endüstri meslek lisesi ve üniversite ile yapılan ortak çalışmaların yanı sıra proje ofisi tarafından yürütülen ve Düzce’ye önemli katma değerler sağlayan projeler hakkında da bilgiler verdi.

Sigorta bilincinin yükseltmek için yapılması gerekenleri anlattı

Toplantının devamında, 9. Meslek Komitesi Başkanı Metin Koç, komitenin neler yaptığına ilişkin konuları sunum eşliğinde katılımcılara aktardı. Sigortacılık ve emlak danışmanlıkları hakkında bilgiler verirken, KOBİ’lerin neler yaptıkları ve sırada neler yapılacağını da anlattı. 2020 iş planıyla ilgili bilgiler veren Koç, sunumunda sigorta bilincini yükseltmek için neler yapılması gerektiğini vurguladı. 

Yorumlar (0)
17°
açık