banner851

banner955

TÜGVA’DAN İSRAİL’İN FİLİSTİN ZULMÜNE SERT TEPKİ

İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistinliler’e yönelik yaptığı saldırıya TÜGVA Düzce Şubesi sessiz kalmadı. TÜGVA yönetimi teravih namazı sonrasında Mescid-i Aksa’da İsrail askerlerinin yaptığı saldırıyı kınadı.

Gündem 19.04.2022, 12:09 19.04.2022, 17:48
913

Ramazan ayının başlamasıyla, İsrail güçlerinin şiddeti arttı. İsrail polisinin eşlik ettiği fanatik Yahudi yerleşimci grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı. Yahudi yerleşimcilerin Aksa'ya baskınları başlamadan önce “yüzlerce Filistinli maskeli gencin taş topladığı” öne sürüldü. Namaz için mescide gelenleri plastik mermilerle zorla dışarı çıkaran İsrail güçleri ardından Mescid-i Aksa'nın kapılarını Filistinlilere kapatmıştı.

Tüm dünyanın gözleri önünde Filistin halkına yapılan zulme sessiz kalınmasını da eleştiren TÜGVA Düzce Şubesi, İsrail’e sert sözlerle tepki gösterdi.

TÜGVA Düzce Şubesi, önceki gece Cedidiye Camii önünde Teravih namazı çıkışında “Miraç, aksa ve burak! Bitti zulmünüz artık son durak!” sloganları eşliğinde basın açıklaması düzenledi.

TÜGVA İl Yönetim Üyesi Harun Öztürk, okuduğu açıklamada, “Yahudilerin bir bayramı olan Pesah, bu sene ramazan ayına denk geldi. Siyonist ideolojiye boğulmuş bazı lanetlenmiş gruplar, İsrail işgal kuvvetlerinin destekleriyle Mescid-i Aksa'da kurban kesmek istediler. Hahamlar ve Radikal gruplar Silsile Kubbesinde kurban takdimi çağrıları yaparak, geçtiğimiz günlerde uygulamaya çalıştılar. Ve bu kirli emeller neticesinde Mescidi Aksa'yı işgal girişiminde bulundular. Resulullah'ın Miraca yükseldiği o mübarek beldede, Müslümanları yerlere düşürmeye niyet eden İsrail, yine Müslümanlara zulmetti.” dedi.

Açıklama şöyle devam etti:

Öyle ki şeytanların bağlandığı mübarek ramazanda, şeytanlardan daha büyük şeytanlık yaptı. Herkesin kendine yakışanı yaptığı dünya imtihanında, İsrail yine kendisine yakışanı yaptı. Çocuklara, kadınlara ve yaşlılara şiddet uyguladı. Ve hatta masumları öldürdü. Müslümanların kutsal mabetlerinden biri olan Mescid-i Aksa'yı yine Müslümanların kutsal günleri olan ramazan ayında işgale girişti. Tek silahları taş ve parmaklarından akıp taşa bulaşan kan olan Müslümanlara, zulmetti. Zulme karşı dik duran Müslümanlara kahpece muamele etti. İşgalcilerin zalimliğine ve zulmüne karşı ise Dünya ise her zamanki gibi sessiz…

Maide Suresi 78.ayette Cenab-ı Hak bu aşağılık zulüm düzenini kuranların lanetlendiğini buyuruyor. Ey Müslüman, Allah’ın lanetlediği zalimler, mazlumlara zulmederken sessiz kalmak hangi vicdan ile bağdaşır? "Hangi günah sebebiyle öldürüldüğü" sorulan o masum çocuklar "İsrail'in bir kurşunu ve Müslüman'ın hep sessizliği" derse ne cevap vereceğiz? Filistinli kardeşlerimizin onurlu ve şerefli direnişi devam ederken zulme sessiz kalmak bize yakışır mı? Haydi, bu zulmü tüm dünyaya haykıralım!

İsrail'in son saldırısı neticesinde yüzlerce gazimiz, onlarca şehidimiz var. İlk kıbleyi namusu olarak görüp etten duvar ören kardeşlerimiz var. Ümmetin çocukları öldürülüyor. İnsanlık tarihinin işlendiği en büyük zulümlerden biri işlenmeye devam ediyor. Dünya ise kendine yakışanı yapıyor. Dünya sessiz… Oysa Ukrayna'da ki zulme sessiz kalamamıştı. Zulmün her çeşidine karşıyız biz ve acı yarıştırmıyoruz. Acı durur, Ukrayna'da da acı acıdır, Filistin'de de acıdır. Bizim için acının rengi, dili, dini yoktur. Fakat Dünya Filistin'e sessiz…”

banner844
Yorumlar (11)
Hlk 8 ay önce
Lan Suriyeliler Iraklilar birde Afganlilara karşi Türkler..Uyan uyan elin arabinin peşinden gidecegine kendi gelecek neslin tehlikede .Bırak şakşakciligi gelecegimiz kayboliyor bu surekli ureyen araplar yüzunden..Sende onlarla beraber yAllah araplarin yanina...
Kayyum 8 ay önce
Bunlara kayyum atarlar, İsrail ile kanka oldular haberleri yok mu.
Hasan 8 ay önce
İyi ki konuşan ses çıkaran birileri var . Bazılarına kalsa kessinler müslümanları yaşatmasınlar sırtımızı dönüp oturalım. Tüh be size
YAVUZ81,08 8 ay önce
Sizi tutan yok ordan ahkam kesmeyin gidin gazete görün göreceğimizi sizi tutan yok şovcular
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
TÜGVA'nın Cumhurbaşkanı'nın İsrail ile ilişkileri düzeltmeye çalıştığından haberi yok mu acaba?
köylü 8 ay önce
İsrail le yapılan tarihin en büyük ticari anlaşmalarını da protesto etseydiniz kıymetli olurdu,şu yaptığınız bir şey ifade etmiyor,kimse de yemiyor artık.
halk 8 ay önce
tügva ne?
halk 8 ay önce
LAN dÜZCEDE BİNLERCE SURİYELİ ERKEK VAR.GÖNDERİN ARAP KARDEŞLERİNİN YANLARINA SİZDE BERABER HEP BERABER SAVAŞIN...YARIN BİZDE ARAPLARLA BÖYLE OLACAZ...SEN HALA ORDAN OKU...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız