banner851

banner614

“TÜM DÜNYAYA DERS OLDU”

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Dağlı mesajında, “Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen milletin evlatları, FETÖ/PDY terör örgütünün, haince darbe kalkışmasına yönelik ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses tek nefes olmuş; asil bir duruş sergilemiştir” dedi.

banner619
Gündem 27.10.2016, 13:47
1611
“TÜM DÜNYAYA DERS OLDU”
Dağlı mesajında, Cumhuriyetin her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseri olduğunu söyledi.
600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesinin, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürdüğünü dile getiren Dağlı, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, 15 Temmuz’da ülkemizin birlik ve beraberliğine devletimizin bekasına kasteden FETÖ/PDY terör örgütünün, haince darbe kalkışmasına yönelik olaylarla ilgili, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses tek nefes olmuş; asil bir duruş sergilemiştir.Bundan sonrada bin yıllık kutlu yürüyüşümüze devam edip, hedeflerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu sıkıntıları 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.
Cumhuriyetimizin 93. gurur yılını kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını hiçe saymış şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; başta Düzceli hemşerilerim olmak üzere bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”
 
banner844
Yorumlar (0)