banner851

banner614

TUNCELİ’DE HELİKOPTER DÜŞTÜ

banner619

Tunceli'de polis helikopterinin düşmesi sonucu 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 mürettebat şehit oldu.

banner846
Gündem 18.04.2017, 17:46 18.04.2017, 18:40
3854
banner844

Tunceli'den kara haber... Tunceli'nin Pülümür ilçesinden kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter görev uçuşu sırasında düştü. 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 personelin bulunduğu helikopterdeki 12 kişi şehit oldu. Valilik, helikopterin hava şartları nedeniyle düştüğünün değerlendirildiğini duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter, Tunceli'de referandum nedeniyle görevlendirilmişti. 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 mürettebatın olduğu helikopter, 11.40'ta Pülümür ilçesinden havalandı.

Helikopterle bağlantı, kalkıştan 10 dakika sonra kesildi. Helikopter, Kocatepe, Sarıgül, Çambulak köylerinin arasında bulunan kırsal alana düştü.Koordinatları Belirlendi
AFAD'dan edinilen bilgiye göre, ilçenin Çambulak ve Kocatepe köylerinin 2 bin 500 metre yüksekliğindeki kırsalına düştüğü öngörülen helikopterin koordinatları belirlendi. Bölgeye çok sayıda AFAD ve UMKE ekibi sevk edildi, çevre illerden de takviye birlikler istendi.

Kurtarma ekibinde 6 profesyonel dağcı da vardı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı 4 tim de bölgeye havadan indirildi.

Ekipler Enkaza Ulaştı
Askeri birlikten oluşan ilk tim saat 17.00 sıralarında helikopterin düştüğü yere ulaştı. Tunceli Valiliği, helikopterdeki 12 kişinin şehit olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ve Başbakan Yıldırım Bilgi Aldı
Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan olaya ilişkin bilgi aldı.

Hava şartlarından dolayı bir kazanın olduğu görülüyor
Tunceli'de düşen helikopterle ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Helikopter yere çakılmış ve ters dönmüş. Ekipler 2,5 saatte enkaza ulaştı. Hava koşulları nedeniyle düştü, dış etken söz konusu değil. Hava şartlarından dolayı bir kazanın olduğu görülüyor” dedi.

Yorumlar (2)
Akçura 4 yıl önce
Yerleri uçmağ olsun.Fertler ölür milletler yaşar.Tanrı Türkü korusun !
Başımız sağolsun. 4 yıl önce
Allah gani gani rahmet eylesin. Ailesi ve Türk halkının başı sağolsun.