banner615

banner614

banner701

TURİZM YOLU YENİLENİYOR

banner619

Düzce’nin önemli turizm adreslerinden olan Güzeldere Şelalesi’ne ulaşım sağlanan yolda iyileştirme çalışmaları başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen ödenek sonrası tekrar start verilen çalışmalar tamamlandığında yaklaşık 6 km’lik yol, daha geniş olacak.

Gündem 30.01.2020, 12:16 30.01.2020, 16:45
2990

Gölormanı Köyü - Güzeldere Şelalesi arasında bulunan yaklaşık 6 km’lik yolda beklenen çalışmalar başladı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret duraklarından biri olan Güzeldere Şelalesi’ne ulaşım sağlanan yolda iyileştirme yapılması için iş makineleri sahaya çıktı.Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı koordinasyonunda, İl Özel İdaresi tarafından Düzce merkeze bağlı Gölormanı Köyü ile Güzeldere Şelalesi arasında bulunan ve toplam uzunluğu 5.880 metre olan turizm yolunda, yenileme ve genişletme çalışmalarına başlanıldığı aktarıldı.
 Açıklamada, şunlar kaydedildi: “2.300 metresi sıcak asfalt kaplama olan yolun geriye kalan 3.580 metrelik kısmında, İl Özel İdaresi makine parkında bulunan iş makineleri ile yenileme ve genişletme faaliyetleri devam etmektedir. Mevcut haliyle trafik yükünü kaldırmayan yolun ulaşım açısından konforlu hale getirilmesi planlanmıştır. Söz konusu yolda yapılacak olan çalışmaların akabinde, asfalt kaplama işlemi gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödenek gelmesine müteakiben, Gölormanı Köyü - Güzeldere Şelalesi yolunda yapılacak olan sıcak asfalt kaplama işlemleri tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.”

Yorumlar (4)
Arar market 10 ay önce
Yahu nekadar getirisi varki sanki hiç yolu yokmuş gibi ona edilecek masrafı aşağıda efteni gölü etrafını yapın bolu gölcük veya gölköy barajı gibi yürüyüş yolu isteyen balık tutar isteyen yürür
ZED 10 ay önce
Maşallah basarilarinizin devamını dilerim.
Serdar 10 ay önce
Yapın bütün işleri siz yapın özel sektörü bitirin.....
Gölormanli 10 ay önce
Valimizde olmasa yandık.birde şu efteni golü ödeneğini halletse çok güzel olurdu.
25°
açık