banner851

banner614

TÜRK KIZILAYI HAITI'YE GİTTİ

banner619

Haiti'yi vuran depremin ardından Türk Kızılayı, Başkent Port-Au-Prince'in Tabarre Bölgesinde kurduğu çadırkent ile depremzedelere yardım ediyor.

banner846
Gündem 01.02.2010, 19:05
225
TÜRK KIZILAYI HAITI'YE GİTTİ
banner844

Türk kızılayı hatitide depremzedelere yardımlarını sürdürüyor, Tabarre Çadırkent'inde kalan bine yakın depremzede yavaş yavaş depremin yarattığı travmayı atarak normal hayata dönmeye başladı. Türk Kızılayı Haiti İnsani Yardım Koordinatörlüğü tarafından kurulan 156 çadırda yaşayan ailelerin tüm ihtiyaçları yine Kızılay tarafından karşılanıyor. Yapılan gıda yardımının ardından, bu kez de battaniye, temizlik ve mutfak setlerinden oluşan yardımlar çadırkentte kalan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.
Kızılay, bir yandan afetzedelerin acil barınma, beslenme ve hijyen malzemesi ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da psikososyal destek hizmeti sağlıyor. Ekipte yer alan Uzman Psikolog Uğur Demirbaş, özellikle afetten en çok etkilenen grupların başından gelen çocuklarla yakından ilgileniyor. Ekip Başkanı Kemal Pehlivanlı ile birlikte çocuklarla oyunlar oynayan ve şarkılar söyleyen Uğur Demirbaş, bu tür uygulamaların ilk adım olduğunu, orta ve uzun vadede ise çadırkentteki tüm ihtiyaç sahipleri için geniş kapsamlı psikososyal destek programlarını uygulayacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)
24°
kapalı