banner851

banner614

TÜRKİYE BU DAVAYI KONUŞUYOR

banner619

Konya'da şiddet gördüğünü düşündüğü kadına yardım etmek isterken bir kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker, 12 yıl 6 ay ceza aldı. Bu ceza bugün Türkiye’nin gündemine oturdu. Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı, “#KadirŞekerİçinBeraat” etiketi altında birleşti ve ortak vurgu şu oldu: ‘Bundan sonra şiddete maruz kalan bir kadına yardım etmek isteyenler ya görmezlikten gelecek ya da “başıma iş alır mıyım?” diye iki kere düşünecek.’

banner846
Gündem 14.10.2020, 18:39 14.10.2020, 19:26
7228
banner844

Konya’da hiç tanımadığı bir kadını gördüğü şiddetten kurtarmaya çalışırken, yaşanan arbede sırasında kadının birlikte yaşadığı Özgür Duran’ı öldürmek suçundan Şubat ayından bu yana tutuklu olarak yargılanan Kadir Şeker davasında bugün karar çıktı. Mahkeme heyeti, Şeker için 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Hiç tanımadığı bir kadını kurtarmak isterken, bir kişinin ölümüne neden olmakla yargılanan Kadir Şeker hakkında verilen bu karar, bugün sosyal medyanın 1 numaralı gündemi oldu. Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı “#KadirŞekerİçinBeraat” etiketi ile paylaşımlarda bulundu. Ünlü, ünsüz milyonların destek verdiği Kadir Şeker için sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda, bir kadını kurtarmak isteyen gencin 12 yılın üzerinde ceza almasının, bundan sonra benzer olaylarda kadınların korunamayacağını ön plana çıkarttı.

Doktor olmak için üniversite sınavına hazırlanan hayatının baharındaki bir gencin, şiddet gördüğünü düşündüğü bir kadına yardım etmek isterken, katil olarak yargılanmasını haksızlık olarak değerlendiren sosyal medya kullanıcıları, kararın bir kez daha gözden geçirilmesini istedi.

Öte yandan Kadir Şeker’in avukatı karara itiraz edeceklerini belirtirken, davanın bundan seyrinin nasıl olacağını zaman gösterecek. Türkiye’deki milyonlarca kişinin Kadir Şeker’e beraat için birleştiği davanın, gencin aleyhine sonuçlanması halinde, bundan sonra şiddete maruz kalan bir kadına yardıma koşan herkesin iki defa düşüneceği görüşü sesli olarak dillendirilmeye başladı.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (7)
İnci 7 ay önce
Zengin arabayla trafik canavarı olup kazada ölümüne sebep oluyor ama beraat ediyor bu arkadaş yardım esnada ölümüne sebep oluyor ceza alıyor .....?????? Bu mu adalet
Resul İnan 7 ay önce
gerçeğin çarpıtılmasına neden aracı oluyorsunuz, tartışan çiftin yanına kendine ait bıçakla gidip adamı kalbinden bıçakladı bu çocuk, asgari düzeyden ceza ok ama cezasızlık imkansız
Osman 7 ay önce
bir şiddet olayına daha da büyümemesi için müdahale etti... ama bıçakla. sonuçta ortada bir cinayet var. can kurtarma peşinde bir insan can alır mı?
Yiğit ərə ayyıldız 7 ay önce
Arkadaşlar bu saatten sonra bitane kadın yada bayana yardım edemez kimse korkudan haberiniz olsun ben af istiyorum
biz karışamayız 7 ay önce
Neden beraat olacak mış? Adam öldürürsen cezanı alırsın. Basit değil bu işler.
Ensar muhacir 7 ay önce
Düzce de cinayet haberini sputnik ten öğrendikten sonra öncü haber nerde öncü demek geliyor içimizden
Tarık 7 ay önce
ALLAH rahmet eylesin mekânı cennet olsun inşAllah
12°
hafif yağmur