banner851

banner614

TÜRKİYE TERÖRE KARŞI TEK YÜREK

İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırılarındaki kayıplar yürekleri dağlarken, Türkiye, birbirine daha güçlü kenetlendi. Düzce'deki 5 oda temsilciliği ortak bir açıklamayla saldırıları kınadı ve "Teröre teslim olmayacağımızı ve beklendiği gibi teröre alışmayacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz." ifadesini kullandı.

banner619
Gündem 13.12.2016, 13:03 13.12.2016, 14:01
685
TÜRKİYE TERÖRE KARŞI TEK YÜREK
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası Düzce Temsilcilikleri de İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu yakınlarında meydana gelen hain terör saldırılarını lanetledi. 

“Barışın yanında açık tavır alıyoruz”

Çoğu polis 44 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 155 vatandaşın da yaralandığı kalleş saldırıları kınayan 5 temsilcilik adına ortak açıklamayı Mimarlar Odası Düzce Temsilcisi Sedef Sönmez Buçgün yaptı. Buçgün, kınama mesajında şu ifadelere yer verdi. “Ülkemizde son bir buçuk yılda, sivil, asker ve polislerin hedef alındığı ülkemizin değişik noktalarında gerçekleşen bombalı terör saldırılarında 363’ü sivil 446 kişi can verirken, 2 binden fazla kişi de yaralanmıştır. Yoğunlaşarak artan canlı bomba ya da bombalı araçlarla gerçekleştirilen saldırılar nedeni ile kaybettiğimiz yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine, yakınlarına ve toplumumuza başsağlığı, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Teröre teslim olmayacağımızı ve beklendiği gibi teröre alışmayacağımızı, savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı, toplumsal refah ve huzuru savunmaya devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Hürriyet ve yaşam haklarının korunduğu hiçbir ayrım, mahrumiyet ve katliamların yaşanmadığı uygar bir gelecek umudu ve inancı ile yaşamın ve barışın yanında açık tavır aldığımız vurguluyoruz.”

 
Yorumlar (2)
wampir 5 yıl önce
öncelikle şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. fakat, sınırlarımız delik deşikken, ülkemizde suriyelisi, ıraklısı vs.kırla geziyorken. canlı bombalar metropol şehirlerde cirit atıyorken nasıl alışamaz türk insanı terörle yaşamaya.
......... 5 yıl önce
BRAVO ÇOK İYİ "NE TESLİM OLACAĞIZ NE DE ALIŞACAĞIZ"