banner851

banner955

TÜRKİYE’NİN BOŞANMA HARİTASI ÇIKARTILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı boşanmaları mercek altına alacak. "Türkiye Boşanma Araştırması" ile boşanma nedenleri belirlenerek evlilik ve boşanma süreçlerine yönelik kamu politikalarını destekleyici, yol gösterici risk haritaları hazırlanacak.

Gündem 21.11.2021, 15:30
1884
TÜRKİYE’NİN BOŞANMA HARİTASI ÇIKARTILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca aile birliğinin bozulmasının nedenleri, evlilik bağını kuvvetlendiren dinamikler, boşanma sürecinde yaşananlar gibi faktörlerin değerlendirileceği "Türkiye Boşanma Araştırması" gelecek yıl yapılacak.

Araştırmanın amaç ve hedeflerine ilişkin detaylar belirlenirken teknik ayrıntılarla ilgili çalışmalar sürüyor.

Buna göre, araştırmayla öncelikle Türkiye'de kaba boşanma hızındaki heterojen yapının altında yatan nedenler bulunacak.

Bu nedenlerin bölgelere göre olası farklılık gösterme durumlarının inceleneceği araştırmayla, evli olan kişilerin evlilik süreçleri ve boşanmaya yönelik algıları belirlenecek.

Boşanmaya neden olan faktörlerin ölçüleceği araştırma kapsamında ayrıca çözüm modelleri oluşturulacak. Bakanlık, çalışmayla evliliğin sürmesini sağlayan dinamikleri de belirleyecek.

Ailelerin kriz ve geçiş dönemlerinde bununla başa çıkma yolları ve bu dönemlerde yaşadıkları sorunlar ile güçlü ve zayıf yönleri de tespit edilecek.

Risk haritaları yapılacak

Araştırma sonucunda, bu alanda yapılacak çalışmalar için veriye dayalı uygulanabilir politika önerileri geliştirmek üzere istatistiki veriler toplanacak.

Verilerden elde edilen sonuçlar doğrultusunda evlilik ve boşanma süreçlerine yönelik kamu politikalarını destekleyici ve yol gösterici risk haritaları yapılacak. (AA)

banner844
Yorumlar (5)
GERCEK 1 yıl önce
BAKIM KADININ IKI LAFINA BAKILIYOR.DOGRU YANLIŞ DENMİYOR.KADINLARI OLDUREN TAMAMEN HUKUK DUR.HUKUK ERKEGE ZERRE DEGER VERMIYOR.SOKAGA ATIYOR ILIGINE KADAR ALIYOR KADINDA ZORLUYOR.VE GUMMM
Cankut 1 yıl önce
Gençlere iş imkanı verin, mafya dizilerini yasaklayın, uyuşturucunun kökünü kazıyın, liyakat adı altında partili ve tarikatçilere torpilden vazgeçin. Ülkenin ekonomik değerlerini yabancılara satmaktan vazgeçin. Bunların hepsi siyaseten yapılabilecek işler. İnanın herşey düzelir. Ben inanıyorum
T.C 1 yıl önce
Arastirmaya ne gerek var gostermelik sevgi ile olan gercek sevgi ile olmayan evlilikler yuzunden maddiyat gelecek kaygisi dusunulup mantiksal yapilan evlilikler yuzunden..
şaban 1 yıl önce
sizce boşanmaların,asayiş olaylarının sebebi belli deyilmi sayın yetkililer!!!! ekonomik olamazmı?? herşey %200 - 300 zamlı verilen ücret sadaka,şaka gibi dimi sanki,,::)))))
Eko 1 yıl önce
Nedenleri belli. İnsanların sapıtması, sosyal medya, geçim sıkıntısı
Yeni Sayımız