banner851

banner955

UĞUR KÖYÜ SULAR ALTINDA

Düzce ve bölgesinde 2 gündür sağanak yağışların etkili olmasının bilançosu çok ağır oldu. Dereler ve su yatakları taştı, 5 katlı binalar yıkıldı, evler ve iş yerleri sular altında kaldı. Şehrin her yerinde irili ufaklı kayıp ve yıkımlara neden olan sağanak yağış, Beyköy Uğur Köyünde Uğur Suyunu taşırarak köyün sular altında kalmasına neden oldu. İki gündür fiziki olarak ulaşılamayan köylüler ise iletişim araçlarıyla yardım istiyor.

Gündem 29.06.2022, 11:02 29.06.2022, 18:08
8270
banner986

Yağışların azalması ve saha personellerinin etkili çalışması sayesinde büyük bir felakete dönüşmeden atlatılan etkili sağanak yağışın bilançosu, Beyköy Uğur Köyünde gözler önüne serildi. Köyün büyük büyük bir bölümü sular altında kalırken, yolların çökmesi nedeniyle ulaşıma da kapandı.

KÖYLÜLER DURUMU ÖNCÜ İHBAR HATTINA BİLDİRDİ

Özel İdare Ekiplerinin yol açma çalışmaları da hava şartları ve zeminin yumuşaması nedeniyle yavaş seyrediyor. Öte yandan hava muhalefetinin sert olmasından dolayı Helikopter ile de gidilemeyen köyde yaşayan vatandaşlar durumu 0542 767 18 81 numaralı Öncü Whatsapp İhbar Hattına bildirdi.

Bölgedeki vatandaşlar tarafından Whatsapp İhbar Hattımıza gelen görüntüler, olayın vahametini gözler önüne seriyor.

TARIM ARAZİLERİ SULAR ALTINDA KALDI

Ekili tarım arazileri sular altında kalan köy halkı, hayvanlarının telef olmasından endişe ediyor. Yaşlı ve hastaları kendi imkânlarıyla güvenli bölgelere taşımaya çalışan köy sakinleri, yaşadıkları sıkıntıyı Öncü Whatsapp İhbar hattına bildirdi.

İhbar hattımıza görüntüleri gönderen bir köy sakini, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Uğur köyü ciddi anlamda yardım bekliyor. Elektrik yok yakınlarımıza artık ulaşamıyoruz! AFAD ı arıyoruz özel idarenin yol açmasını bekliyormuş. Yol olsa zaten insanlar kendileri gidecek.

“2 gündür ne su ne ekmek hiçbir yardım yok”

2 gündür ne su ne ekmek hiçbir yardım yok! Hava kötü, helikopter çıkartamayız dediler. Hava güzel yine kimseden ses seda yok!

“İnsanlar heyelan ve çökmüş yollar arasında kalmış durumda”

 Saz köyünden yürüme mesafesine kadar ulaşım var… Kendi imkânlarıyla yardıma gitmeye çalışanlar var ancak çok tehlikeli her yer. Dere evlere çok yakın, bazı evlerin yıkılma tehlikesi dahi var. İnsanlar heyelan ve çökmüş yollar arasında kalmış durumda.

Kime yazsak nereye yazsak bir cevap alamıyoruz. Artık birileri bu insanların sesini duysun.”

banner844
Yorumlar (7)
memur 2 ay önce
sonra devlet nerde.yapmayın biz keriziz anamız aglasın vergı krediden.siyailer devlert zati calana kurala uymayana bişey yapmıyor..sizin hatanız devletten beklemeyin bişey
Çare çare 2 ay önce
Çok yağmur yağdığında bu susuzluğu yaşatmak zorundamısınız.Bunun bi önlemi bi çaresi olmalı.Her konuda sınıfta kalan belediye.Çözüm üretin bu Uğur suyuna
Beykoylu 2 ay önce
Dere kenarina,bitişiğine ev yap.sonra devlet nerede..calusanlarin cani can degil mi?
Yorumcu 2 ay önce
Oralara imar izni veren de devlet degilmi
Yazık sana 2 ay önce
Senin her şeyin dört dörtlük kusursuz heralde? Böyle bir durumda bile biraz insan olmayı beceremiyorsunuz. Allah kimseyi çaresiz bırakıp sizingibilerin eline de dilinede düşürmesin
Forester 2 ay önce
Devletimiz bu gibi tekerrür eden afet yerlerini acilen koruma alanı ilan etmeli ve rekreasyon alanlarına çevirip vatandaşa farklı yerleşim alanları tahsis etmeli.
Nerdeeeee 2 ay önce
He kurban he çok doğru söylüyon da nerede onu yapacak ve yürütecek kimsenin gözünün yaşına bakmadan uygulayacak yönetim nerede olsa şimdiye kadar olurdu bu işler çoktan geçen sene Bozkurtta olan sel sonrası yapılması gerekenlerin ihalesi onbeş gün önce ödenek yok deyu yapılmamış öyle bir haber duydum
21
kapalı