banner851

banner614

Uğur'da ağır tahribat oluştu !

Hafta içinde Beyköy ile Uğur köyü civarında yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden biriside Uğur köyü oldu.

banner619
Gündem 18.07.2009, 14:26
202
Uğur'da ağır tahribat oluştu !

Bitirmek üzere olduğumuz hafta içinde Tüm Türkiye gibi Düzce’de bol bol yağış aldı.
Önce toprak ve ekeli ürünler için gerekli olan yağışlar durmaksızın devam edince bu kez felakete neden oldu.
Bölgemizde yağışlardan en çok etkilenen yerleşim yeri ise Uğur Köyü idi.
Düzce’in turistik bölgeleri Samandere şelalesi ile Odayeri yaylalarına ulaşımın ana noktası olan Uğur köyünün içinden akan Uğur suyu yükselince,köyün Düzce ile iletişimini sağlayan köprüde yıkılmaktan zor kurtuldu.Yaşanan depremlerde de hasar alan ve onarımı yapılmayan köprünün bu yağışlar sonrasında ağır tonajlı araçlar geçerken büyük tehlike oluşturacağı tahmin ediliyor
Uğur köyünde ,uğur suyunun taşması sonucu ise ,su kenarında bulunan tarlalarda büyük hasarlar oluştu.
Selin etkisi altına aldığı köyde suların çekilmeye başlaması ile birlikte molozlar,kökleri ile sökülüp sular tarafından sürüklenmiş ağaçlar yolları kapladı.
Sel sularının çevredeki binaların yarısına kadar yükseldiği ve suların çekilmesi sonrasında ise binalarda kalan izler tehlikenin ne kadar büyük olduğunu apaçık ortaya koyuyordu.
Sel suları sabaha karşı yükseldi,uğur ve asar sularının yükselmesine neden oldu,Uğur suyu çevresine de zarar verdi.Suların çekilmesi ile birlikte ise sel öncesinde ekilen ve oldukçada verimli olduğu gözlenen bir mısır tarlası ne yazık ki artık ürün alınamayacak hale geldi.

Yorumlar (0)