banner851

banner955

ULAŞIM AŞ ŞOFÖRÜNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ’ye ait Bahçeşehir – Pazaryeri seferi yapan otobüste seyahat eden vatandaş, bir anda fenalaşarak bayıldı. Durumu fark eden otobüs şoförü, hızlı bir şekilde Hastaneye sürdü. Otobüste fenalaşan yolcuyu hastaneye yetiştiren Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ şoförü, otobüste bulunan diğer yolcular tarafından alkışlanırken, olayı duyan vatandaşların da takdirini kazandı.

Gündem 04.11.2022, 13:36 04.11.2022, 17:21
2920

Olay 2 Kasım Çarşamba günü Şehir Merkezi’nde bulunan Kızılay ışıklarında meydana geldi. Engin Arslan idaresindeki Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ’ye ait otobüs, Bahçeşehir – Pazaryeri seferi için sabah saat 07.30 da Bahçeşehir’ den yola çıktı.

Düzce Merkez Kızılay ışıklarına gelindiği sırada, otobüste bulunan bir yolcu fenalaştı. Hadiseyi soğukkanlılıkla karşılayan otobüs şoförü Engin Arslan, aldığı inisiyatifle otobüsün dörtlülerini yakarak hemen Düzce Atatürk Devlet Hastanesine sürdü.

ŞOFÖR VE ACİL SERVİS EKİPLERİNİN İŞ BİRLİĞİ

Olaya ilişkin Öncü Haber’e açıklama yapan otobüs şoförü Engin Arslan; “yolcunun bayıldığını söyledi diğer yolcular. Panik yapmadan sakin bir şekilde hemen dörtlüleri yakarak hastaneye sürdüm. Yolda giderken acil servise durumu haber verdim onlar da kapıda sedye ile karşıladılar. Hemen hastayı aldık sedyeye yatırdık ve ilk müdahalesi gerçekleşti.”

“HEM YOLCULARDAN HEM VATANDAŞLARDAN TAKDİR TOPLADI”

Gösterdiği hassasiyet ve duyarlılıkla hem otobüste bulunan vatandaşların hem de olayı duyan vatandaşların takdirini toplana Ulaşım AŞ şoförü Arslan sözlerine şöyle devam etti; “İlk etapta kalp krizi geçirdiğini düşündüm, hızlıca hastaneye yetişmesi gerektiğini düşünerek Ambulansı beklemeden kendim yetiştireyim dedim. Sonuçta bizim en önemli görevimiz, araçlarımıza binenlerin gidecekleri yerlere sağ salim gitmelerini sağlamak. Kim olsa aynı şeyi yapardı. O yolcumuzun sağlık durumunun iyi olmasına sevindim Allah bir daha yaşatmasın.”

YOLCUNUN SAĞLIK DURUMU İYİ

Öncü Haber Ekibinin Hastane yönetiminden edindiği bilgiye göre, otobüste fenalaşan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Tansiyon düşüklüğü nedeniyle baygınlık yaşayan vatandaş, yapılan muayenesinin ardından taburcu edildi.

ULAŞIM AŞ’DEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ Müdürü Levent Sivrikaya; “yaşanan olayda şoförümüzün aldığı inisiyatiften dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Şartlar ve durumlar ne olursa olsun tartışmasız bir şekilde en önemli önceliğimiz vatandaşın can güvenliği ve sağlığıdır. O vatandaşımızın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik, bu bizi çok sevindirdi. Allah tekrarını yaşatmasın.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (3)
Düzceli 3 hafta önce
Abartılacak birşey yok gayet normal hastaneye getirmesi kim olsa aynı şeyi yapardı birde bu otobüslerde nedense bayılmalar çoğaldı akım gibi birşey oldu sanki
Vatandaş 3 hafta önce
Rabbim bizi daima iyi insanlarla karşılaştırsın iyiki iyi insanlar var
Helal olsun 3 hafta önce
Görevlerini bu tür her kim yapıyorsa helal olsun? Yalnız bu minibüs şoförleri içerisinde çürük elmalarin akıbeti ne olacak? Sürüş esnasında telefonla konuşanlar, hız ve trafik kurallarına uymayanlar, iki şeritli yolda en sağda 3. şerit oluşturup umarsızca olanlar nasıl olacak?
Yeni Sayımız