banner614

ULAŞIM İÇİN ‘TUZ KOKMAK ÜZEREDİR’ DEDİ

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin toplu ulaşım politikasını eleştirdi. Verilen sözlerin tutulmaması ve taahhütlerin yerine getirilmemesi nedeniyle süreci şaşkınlıkla izlediklerini belirten Er, “Adeta sorunu çözmek için yeni sorunlar üretme şekline dönüşen toplu ulaşım konusunda eskilerin tabiri ile tuz kokmak üzeredir.” ifadesini kullandı.

banner846
Gündem 04.03.2020, 16:07 05.03.2020, 13:12
3661
banner844

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yaptığı yazılı açıklamada gündemine Düzce Belediyesi’nin toplu ulaşım çalışmalarını aldı. Bilindiği gibi Düzce Belediyesi'nce ilki 17 Aralık 2019 tarihinde yapılan ancak talipli çıkmayınca 6 Şubat 2020 tarihinde tekrarlanan ulaşım sistemi özelleştirme ihalesini belediye şirketi olan BELTAŞ A.Ş. kazandı. Özelleştirmesi yapılan ancak yine belediyenin sorumluluk ve denetimi altında olacak toplu ulaşım hizmetlerinde yatırımcıları sunulan aylık 18 bin TL’lik gelir garantisinin talep yeterli olmayınca 20 Bin TL'ye çıkarılmasını eleştiren İl Başkanı Er, bugüne kadar belediyenin ulaşım hizmetleri için yaptığı destek verdiklerini ancak yaşanan gelişmeleri şaşkınlıkla takip ettiklerini belirtti.

“Süreci büyük bir şaşkınlık içerisinde izliyoruz”

Er, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Düzce Belediyesi’nin toplu ulaşım ile alakalı yürütmekte olduğu projeye, sorunun büyüklüğü ve önemi paralelinde, en başından beri, ulaşımın bilimsel alt yapılı bir projeye dayanması paralelinde, yapıcı bir tavırla zaman zaman da Düzce halkına sabır telkin ederek İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak destek verme anlayışı ile hareket ediyoruz. Düzce’mizin adeta kanayan yarası haline gelen toplu ulaşım ve trafik sorununun çözümü adına katkı sunmak için elimizden geleni de yapmaya devam edeceğiz, anlayışımız ve yaklaşımımız sabittir. Fakat konuyla ilgili ilk yapılan ihaleden sonuç alınamaması, ikinci ihalenin belediye şirketi tarafından alınması ve arkasından 18 bin TL gelir garantisi ile tekil taşımacılara açılması, bunun için tekil taşımacılara son başvuru tarihi verilmesi arkasından bu tarihin uzatılması bugün ise gelir garantisinin 20 bin TL'ye çıkartıldığının ilanı ve tekrar sürenin uzatılması, süreci büyük bir şaşkınlık içerisinde izlememize neden olmaktadır. 2020 ocak ayında trafik sorunu ve ulaşım probleminin kalmayacağının açıklanması, ancak ocak ayında ortaya somut bir sonuç çıkmaması, bizlerin yapılan çalışmalara ve proje anlayışına olan itimadımızı azaltmakta, ön hazırlıkların yeterince sağlıklı ve titizlikle yapılmadığı izlenimi uyandırmaktadır.”

“Ulaşım konusu ivedi çözüme bağlanmalı”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Adeta sorunu çözmek için yeni sorunlar üretme şekline dönüşen toplu ulaşım konusunda eskilerin tabiri ile “Tuz kokmak üzeredir'. Siyasetçilerin verdikleri söz ve taahhüt ettikleri konular ile alakalı dikkat etmelerinin her konuda siyasetçiler için birincil öneme sahip olduğunu tekraren hatırlatıyor, ulaşım konusu ile alakalı sürecin artık Düzce halkını daha fazla mağdur etmeden, kamuoyunu da bilgilendirerek, bir an önce neticelendirilmesini ümit ediyoruz. Ulaşım konusunun ivedi çözüme bağlanmasında araçların renginden ziyade hesaplama yöntemlerinin ve projenin rantabilitesinin daha önemli ve ivedi olduğu da bir gerçektir.”  

Yorumlar (6)
Vatandaş 1 yıl önce
Düzce ulaşım açısından çok vasat bir konumdadır.Tükiyenin batısından doğusuna kadar gezmediğim il kalmadı günlük 6 lira ücret ödüyoruz. 1 saat otobüs bekliyoruz arka arkaya 3 otobüs geliyor bu rezillik bir an önce çözüme kavuşmalı alternatif ulaşım araçları neden yok dolmuş özel Halk otobüsü tramvay teleferik kendi paramızla rezil oluyoruz işe geç kalıyoruz
81 1 yıl önce
sizin kimi destekledikleriniz belli.
Düzce81 1 yıl önce
Yıldık bıktık bezdik şu şöförlerde seçici olun sicili bozuk bir dünya dosyası var nasıl emanet edıyorsunuz halkı pes senede bir adli sicil bakın
Ulaştırma 1 yıl önce
Belediyeye soruyorum torpille alınan suç dosyası kabarık şöförlere halkı emanet etmeyin seçici olun
haghaha 1 yıl önce
iyi para yediriyon hs bu öncü hsabere sanki cumhurbaşkanı her gün manşetlerde :DD
MIGHTY 1 yıl önce
Türkiye’de sadece Düzce Belediyesi öğretmenlere indirimli seyehat kartı vermemektedir.Bende elektrikli bisiklet ya da motor alacağım.Her gün 6₺ belediyeye vereceğime mal sahibi olurum.Belediyede tek binimi 5₺ yapar artık.
17°
parçalı bulutlu