banner851

banner955

UMKE’DEN AMBULANS TANITIMI

Düzce’de yaz Kur’an kurslarında eğitim gören çocukların sağlıklı yaşan ve acil durumlar konusunda bilgilendirilmesi amacıyla etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından kurs öğrencilerine ambulanslar tanıtıldı.

Gündem 25.08.2022, 12:30 25.08.2022, 16:53
503
banner1032

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Düzce İl Müftülüğü’ne bağlı faaliyet gösteren kent merkezindeki yaz Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklara ambulansların tanıtımını yaptı.

Merkez Fatma Ana Hatun Kuran Kursu, Koçyazı Mahallesi Zahidülkevseri Kuran Kursu ve Hamiyet Mahallesi Ertan Nihat Kız Kuran Kursu’nda eğitim gören 4-12 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikte Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) acil durumlara müdahale eden ekibi ve vakaları taşıyan ambulanslardaki donanımlar hakkında kurs öğrencilerini bilgilendirdi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Amacımız yaz Kur’an kurslarında eğitim görev kursiyerlerin Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, ambulans donanımının görsel olarak tanıtılmasıdır. 112 Acil hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve asılsız çağrı yapılmaması, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olması amacıyla farkındalık eğitimleri veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu