banner851

banner614

Ünal toplantıyı değerlendirdi!

Fındık konusunda Düzce'de tepkiler devam ederken, fındık üretimi yapan 13 ilin Tarım Müdürleri ve Valileri Tarım Bakanı Mehdi Eker'in daveti üzerine Ankara'da toplandı.

banner619
Gündem 21.07.2009, 15:06
198
Ünal toplantıyı değerlendirdi!

Fındık üretimi yapan 13 ilin Tarım Müdürleri ve Valileri Tarım Bakanı Mehdi Eker'in daveti üzerine Ankara'da toplandı. Toplantıya katılan Düzce Tarım İl Müdürü Ayhan Ünal, toplantıda Bakanlar Karulu kararıyla açıklanan fındık politikası hakkında ve fındığa alternatif olacak ürünler hakkında görüşmeler yapıldığını ifade etti.

Ayrıca Düzce ve Kaynaşlı'nın fındık dikim alanı dışına çıkarılması konusunda da görüşmelerde bulunduklarını ve bu bölgelerin de fındık kapsamına girmesi gerektiğini Bakana ilettiklerini belirten Ünal, ayrıca alternatif ürün proğramında ciddi gelişmelerin olduğunu ve isteyen üreticilere destek yapılabileceğini vurguladı. Fındığını söktüren ve alternatif ürün dikmek isteyen üreticiye dekar başına kademeli olarak ilk yıl 300 TL, ikinci yıl 150 TL, üçüncü yıl da 150 TL destek verileceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)