banner851

banner614

ÜNİVERSİTEDEN ALÇAK SALDIRILARA KINAMA

Düzce Üniversitesi, İsrail’in Filistinli sivillere ses bombalarıyla ve güç kullanarak saldırılarını sürdürmesini kınadı. Yapılan açıklamayla alçak saldırılar lanetlenirken “İşgalci güç İsrail’in zulmüne uğrayan Filistin halkının yanında olduğumuzu bildiriyor, gün geçtikçe zalimleşen İsrail’in bu hak, hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz” denildi.

banner619
Gündem 11.05.2021, 13:54 11.05.2021, 16:30
436

İsrail polisi Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan kutsal Harem-i Şerif’i ve ibadet eden Filistinli Müslümanları hedef almaya devam ediyor. İsrail’in Müslüman dünyasını ayağa kaldıran saldırılarında bugüne kadar yüzlerce vatandaş yaralanırken onlarcası da şehit oldu.

Tüm Türkiye’nin tepki gösterdiği alçak saldırılara bir tepki de Düzce Üniversitesi’nden geldi. Üniversiteden yapılan açıklamada mübarek Ramazan ayı dolayısıyla ibadet etmek için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinli vatandaşlara rahat yüzü göstermeyen İşgalci İsrail’i kınandı.

Açıklamada, “Mukaddes mekân Mescid-i Aksa’da Müslüman kardeşlerimize, İsrail güvenlik güçlerinin; Mübarek Ramazan ayında, Ramazan Bayramı arifesinde uyguladığı şiddet, insanlık açısından hiçbir açıklaması yapılamayan vahim boyutlara ulaşmıştır. İsrail’in silahlı askerleri, tek derdi dinin emirlerini yerine getirmek olan insanları; kadınları hatta çocukları bile hedef seçerek, masum kardeşlerimizin kanlarının akmasına sebep olmuşlardır.” ifadelerine yer verdi.

“İsrail’in bu hak, hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz”

Filistin halkına destek mesajı verilen mesajda,  “Kendi topraklarında, kendi evlerinde ve ibadet yerlerinde, işgalci güç İsrail’in zulmüne uğrayan Filistin halkının yanında olduğumuzu bildiriyor, gün geçtikçe zalimleşen İsrail’in bu hak, hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz.” denildi.

banner844
Yorumlar (2)
nsm 5 ay önce
ya uygur türkleri? onlarin yaninda olmuyorsunuz, niye? cin asi vermez diye mi korkuyorsunuz? korkuyorsaniz bize insanliktan bahsetmeyin. o isi samimi olanlara birakin.
Düzceli 5 ay önce
Herkes oldunuz, bir Türk olamadınız. Kimse Doğu Türkistan'da işkence ve zulüm gören soydaşlarımız için bir kelam etmedi. Yazıklar olsun size. Elbet hesabını sorarız. Biz zulümün her türlüsüne karşıyız ama siz sadece gündemde oldukça konuşuyorsunuz bu konuları.