banner851

banner614

ÜNİVERSİTEDEN “EMEKLİLİK YAŞI” AÇIKLAMASI

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da konferans veren SGK Düzce İl Müdürü Necmi Köroğlu’nun emeklilik yaşının arttırılması ile ilgili söylemlerine ilişkin Düzce Üniversitesi’nden açıklama geldi.

banner619
Gündem 19.11.2019, 13:53 20.11.2019, 12:15
3005

Haberi basın kuruluşlarına servis eden Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “SGK Düzce İl Müdürü Necmi Köroğlu'nun Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda verdiği konferansta, emeklilik yaşı ile ilgili konu 2006 yılı sonrası yeniden yapılanma ve bugünkü mevcut durumla ilgilidir. Konferansta "emeklilikte yeniden yaş artırımı" şeklinde bir açıklama kesinlikle dile getirilmemiştir.”

Basına ilk gelen açıklamada ne yazıyordu?
Üniversiteden basına gönderilen konferans bilgilendirmesinde ise şu ifadeler yer alıyordu:
“Emeklilik yaşının aşamalı olarak arttırılmasının sosyal güvenlik sistemindeki çalışan-emekli dengesinin sağlanması için gerekli olduğunu dillendiren İl Müdürü Necmi Köroğlu, emeklilik yaşının bazı Avrupa ülkelerinde ülkemizden daha fazla olduğunu belirtti. Sosyal güvenlik sisteminin ülkemizde 2006 yılında itibaren yeniden yapılandırılarak verilen hizmet ve mali yapı bakımından daha da güçlü bir konuma geldiği değerlendirmesinde bulunan Köroğlu,  sağlık hizmetlerindeki gelişmelerin birçok gelişmiş ülkedeki sağlık sisteminden daha iyi olduğunu, maddi imkanları olmayan vatandaşlarımızın her türlü sağlık hizmetinden faydalanarak masrafların devlet tarafından karşılandığını ifade etti.”   
 
 

banner844
Yorumlar (13)
Edep 2 yıl önce
Sana siyasi fikrini soran oldumu sen siyasetcimisin yoksa SGK çalışanımı senin maaşını biz EYT liler veriyoruz ya sus yada git mesubu olduğun partine
Ahmed 2 yıl önce
Arkadaşlar devlet suriyelilere para buluyor lafı doğru değil. Suriyelilere harcanan para vakıflar kanalı ile toplanan paradır.Dolayısıyla milletin hayrıdır. Ayrıca adamın bıyıklarından belli ne olduğu diyorsun hiç olmazsa o belli ya sen...
hasssteene 2 yıl önce
müdür insanları gerdin.Daha fazla boşş boşş konuşma..Senın bıyıklarından belli neden böyle konuştuğun..Sana iki kelime yeter..Anladın sen onu..
mizahcı 2 yıl önce
Müdür bi fıkra var müdürler hakkında biliyomusun..
karartma içimizi. 2 yıl önce
vekil ne kadar zamanda emekli oluyor ve ne kadar emekli ikramiyesi alıp maaş alıyor.Suriyeliye para bulan devlet EYT ye para bulamıyorki EYT zaten kazanılmış hakkını istiyor.Sizede avukatlıkları düşüyor.Sizde Suriyelilerle yAllah..
akıl bükücü 2 yıl önce
müdür avrupadaki yaşam standartın nedir..Senin vekilin kaç yılda emekli oluyor.Reis kaç yılda oldu.Avrupa eğitimde ve iş ahlakında bize nal toplatır.
burma bıyık 2 yıl önce
sağlık durumu evet somaliden nijeryadan senegalden iyidir..ya avrupa ülkelerinden japonya çin amerika kanada isveç norveç finlandiyadan..Avrupa emeklisini tatile gönderip üzerinede para veriyor.
Vatandaş 2 yıl önce
Bu konuşanlar devletten maaş almasalar emin olun aç kalırlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın